דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
29 מרץ 2007

יציאת מצרים פרטית

עברנו את הגבול לאינדונזיה, המדינה המוסלמית הגדולה בעולם. 15 דקות הפלגה מסינגפור ואנחנו שם. לא מיהרנו לתפוס את המעבורת הבאה לעיר היעד שלנו, מדאן, ועכשיו צריך לחכות יומיים. מבררים האם יש מעבורת אחרת למקום ממנו יש אוטובוס למדאן? יש, לג'אמבי, אבל לא כדאי לכם לנסוע לשם. אנחנו נוסעים בכל זאת. רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 6:50

אין תגובות »

28 מרץ 2007

אחרי הנטיעות ביער ביריה

זו-נווווווווווווות. עמדתי ככה, בקצה החלקה ופשוט צעקתי לשמיים. יער ביריה רגיל לזה באמצע הלילה, אבל ניתן להניח שגם בצהרי היום זה לא הזיז לו במיוחד. עתה, משפרקתי חלק מהכעס, אולי אוכל להתייחס באופן ענייני להרס ביער ביריה. הכוונה לא הייתה רק למי שהטילו טילים על היער – את ההרס של ההם כבר ראיתי לפני כמה חודשים. הכוונה הייתה בעיקר רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 4:34

2 תגובות »

21 מרץ 2007

לקראת פסח: טיולי רכבת

פסח הוא זמן מצויין לטיולי רכבת. ראשית, כי יש חול במועד הזה, והרכבות נוסעות. שנית מפני שזהו חג החירות, ונסיעה ברכבת – אפילו בארצנו הקטנטונת – טומנת בחובה תחושת חופש של ממש. המרחקים הנגמאים, היכולת של הילדים להתרוצץ תוך כדי נסיעה, הפרספקטיבה החדשה שמציעה שחרור מהנוף המוכר של צדי הכבישים, וגם השחרור מכובד הציוד שבתא המטען המתחלף בתרמיל קטן על הגב. טיול ברכבת מזכה גם בחופש הגדול ביותר: השחרור מן הנהיגה. מתי בפעם האחרונה יצא לכם רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 6:08

5 תגובות »

מילון ירוק: טביעת רגל אקולוגית

טביעת רגל אקולוגית היא סך השטח המנוצל אל ידי אוכלוסיה כלשהי (או אדם בודד) לסיפוק המשאבים בהם היא משתמשת ולקליטת הפסולת שלה. השטח שאנחנו צורכים גדול בהרבה מזה הרשום על שמנו בטאבו. אנחנו צורכים שטח המשמש ל רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 4:00

תגובה אחת »

20 מרץ 2007

פעיל: פרופ' יורם אבנימלך

מי

פרופ' יורם (יוריק) אבנימלך, 70+, פרש לגמלאות ממשרת דיקן הפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון

מה

לשעבר המדען הראשי של המשרד לאיכות הסביבה. הקים את הקמפוס הירוק בטכניון, יו"ר ועדת אבנימלך לבדיקת זיהום האוייר במפרץ חיפה, ומחבר ד"וח אבינמלך בעניין רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 11:21

אין תגובות »

19 מרץ 2007

מנתור המדבר

Matthiola livida

המנתור, כמו רבים מבני משפחתו המצליבים, הוא מאותם פרחים שעושים רושם כאשר הם מופיעים במרבדי פריחה. יהא זה החרדל שצובע בצהוב את שולי הדרכים והשטחים החקלאיים הבלתי מעובדים, או השלח שצובע את המדבר ב רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 1:45

אין תגובות »

קטנה על איריסים

האיריס הוא אחד הפרחים הכי מרשימים שפורחים בארץ. כשאומרים איריסי רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 1:41

אין תגובות »

15 מרץ 2007

איריסים. נסיעה דרומה

אירוס שחום בגבעות גורל
אירוס שחום בגבעות גורל

הכי אני אוהב אותם בלתי צפויים על מסלול הטיול, קבוצה פה, קבוצה שם, ובעיקר לא במקום בו מופיע על המפה "פריחת אירוסים". שמחתי למשל לפגוש באחד האביבים שעברו את אירוס ירוחם בירידה מכיוון מישור ימין אל נחל ימין המנקז אותו, על מסלול חביב במיוחד למיטבי לכת. השבוע, עקב צוק העתים רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 1:16

אין תגובות »

9 מרץ 2007

צרה ושמה מחזור, מיחזור, לאמשנה

מחזור נתפס כיום כדבר הכי סביבתי בעולם. למרות זאת, המיחזור הוא לעתים רק עלה תאנה שמכסה בקושי רב את מבושיה המזהמים של תרבות הצריכה. עולם שמשדרג וממחזר את עצמו לדעת שדרג ומחזר שדרג ומחזר רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 3:48

אין תגובות »

5 מרץ 2007

צבעוני

Tulipa agenensis, Tulipa systola

מפתיע ככל שזה יישמע, לפרח שמתחבר לנו בתודעה להולנד, יש נציגות מרשימה בין פרחי הבר של ארץ הקודש. נציגות מרשימה ממש, לא רק בהדר הפרח אלא גם בתפוצתו ובמגוון מיני טוליפ הבר הגדלים בישראל. צבעו של צבעוני החרמון (שעוד לא פורח) הוא לבן-ורדרד-סגלגל, בדומה לצבעוני הססגוני שפורח בהר הנגב. צבעוני ההרים, צבעוני השרון, וצבעוני רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 3:43

אין תגובות »

« לפוסטים קודמים  העמוד הבא »