דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
31 אוקטובר 2007

פעיל: דוד שהמי

IMG_3628 IMG_9929 IMG_9943
מי

דוד שהמי, 26, לומד לתואר שני באקולוגיה.

מה

מרכז המאבק רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 6:24

אין תגובות »

מלונות בתמנע ובנגב כולו

בחודשיים האחרונים מתרוצצת בדואר האלקטרוני מצגת אודות מיזם תיירותי חדש שאמור לקום בתמנע. אם לשפוט על פי רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 1:07

6 תגובות »

23 אוקטובר 2007

עם קצת מזל: הדרך למפל קרונג צ'ינג

גם מזל צריך. הגענו לנאקון סרי טמראט, עיר המחוז של הפרובינצייה התאילנדית הנושאת את אותו השם, והלכנו לברר מה יש לעשות בסביבה. במרכז העיר מצאנו משהו שנראה לנו דומה לסוכנות תיירות. "אני לא יודעת אם זה מתאים לכם", אמרה רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 2:03

אין תגובות »

19 אוקטובר 2007

שמורות שהן שטחי אש

דמיינו שמורת טבע. מקום שלמטיילים אסור לשנות בו דבר, אסור לקטוף פרח גם אם אינו מוגן, אסור לקחת אבן יפה במיוחד, אסור לרדת מהשבילים או להתעסק עם בעלי החיים. מקום בו נותר הטבע כמות שהוא. עכשיו רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 12:17

תגובה אחת »

11 אוקטובר 2007

לפתוח את מעלה עקרבים

מכיוון שכבר הוזמנו ללון באחד ממושבי הערבה, ומכיוון שלא בא לנו לתפור ככה סתם נסיעה ארוכה בלי תחנות בדרך, מצאנו את עצמנו לפנות ערב בעין ירקעם, אי שם מתחת למכתש הגדול. אם כבר טיול, אז טיול, רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 1:18

אין תגובות »

פעיל: בועז רענן

מי

בועז רענן, 49 נשוי +2 עובד בפיתוח מערכות אלקטרוניות במפעל אלתא

מה

הקים את רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 10:05

תגובה אחת »

10 אוקטובר 2007

מילון ירוק: תא פוטו וולטאי

תא פוטו-וולטאי הוא תא המפיק חשמל ישירות מאור באמצעות תהליך כימי. התאים שבשימוש כיום מורכבים משתי פיסות סיליקון מוליך למחצה. נוכח הבדל כימי בינהן, גורמת פגיעת חלקיק אור (פוטון) למעבר אלקטרון מפיסת סיליקון אחת לשנייה. תנועה זו של אלקטרונים היא למעשה זרם חשמלי. לוח (פאנל) פוטו-וולטאי הוא לוח הבנוי תאים תאים שכאלו.

פעולתו של התא מבוססת על האפקט הפוטו וולטאי, שהתגלה בשנת 1839 על ידי המדען הצרפתי אלכסנדר אדמונד בקרל (אביו של אנרי בקרל, ממגלי הרדיואקטיביות שעל שמו נקראת יחידת המידה לרדיואקטביות). בשנת 1883 נבנה התא הפוטו-וולטאי הראשון מסלניום מצופה זהב, ובשנת 1954 נבנה במעבדות בל הלוח הפוטו וולטאי הראשון מסיליקון. ב-1958 שיגרה ברית המועצות את הלוויין הראשון שעשה שימוש בתאים פוטו וולטאיים.

מתא פוטו-וולטאי מתקבל מתח ישר, כמו בסוללה חשמלית. כדי להתאים את התאים להפעלת מכשירים ביתיים, או לחברם לרשת החשמל, יש להעביר את המתח שהם יוצרים דרך ממיר ההופך מתח ישר למתח חילופין.

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 1:14

אין תגובות »

9 אוקטובר 2007

חשמל ביתי

לפני שנים אחדות פניתי למי שמשמש דוברה של vרשות לשירותים ציבוריים-חשמל, ד"ר אילן סולימן בשאלה כלשהי. שמע, אמר סולימן, ראש אגף ייצוג ובקרה ברשות, אתה צריך לכתוב על משהו אחר: בימים אלה רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 4:32

11 תגובות »