דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
28 מאי 2008

עבודות ראשונות בעמק גלילות

מי שנוסע בימים אלה בנתיבי איילון ליד גלילות, יכול לראות לצד הדרך שדה חיטה גדול שהולך ונקצר. עתה לא ניתן לראות שהשטח שזכה לשם עמק הנרקיסים או עמק גלילות, הוא פנינת טבע ייחודית בשולי הכרך הגדול, אבל בחורף עולה בו אחד מריכוזי הפריחה הגדולים בארץ. מבקרים רבים מגיעים להריח את המוני הנרקיסים שמכסים את השטח הגדול שצמוד לחוות הגז המפונה של פי גלילות, הריכוז הגדול ביותר של מלך הביצה מכאן ועד רמת הגולן.

לאנשי הנדל"ן יש תוכניות פרחוניות פחות לעמק. המאבק בתכניות להקים במקום כ-7000 יחידות דיור, אותן מקדם מנהל מקרקעי ישראל באמצעות חברת יהל מהנדסים, היה בשנים האחרונות לאחד המאבקים הסביבתיים המתוקשרים יותר, בעיקר בחורף כאשר הנרקיסים פורחים. השבוע, קצת אחרי שסיימו המטיילים לפקוד את המקום, והרבה לפני שאושרו כל התוכניות – הגיע הטרקטור הראשון לשטח. רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 11:46

תגובה אחת »

20 מאי 2008

ל"ג בעומר ללא סרטן

בניגוד לכל הסביבתנים בסביבה, הירוקים הבהירים המתרבים במקומותינו, אני דווקא בעד מדורות. אין בזה יותר מדי היגיון, רק אהבה גדולה ליסוד הכל כך יסודי של החיים. תנו לי מדורה במדבר, ואני מסודר. הכי אני אוהב מדורה רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 9:08

אין תגובות »

12 מאי 2008

לילה בחוף אשקלון

לפני שאנחנו יוצאים לטייל, מספרת בתו של יאיר פרג'ון, הדר, כמה מוזר להיות בשדה כשנשמעת התרעת 'שחר אדום': אתה שוכב על האדמה, וחושב 'הנה אני הולך למות', היא מתארת. אני אומר לאבא שלה, ש רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 12:00

2 תגובות »

1 מאי 2008

די להקמת ישובים

אולי די? מזמן הגיע הזמן להפסיק להקים יישובים חדשים. ואתם ממשיכים בשלכם כאילו אין מחר, כאילו אין עתיד לארץ. בשביל מה חזרתם לארץ האבות? בשביל לא להשאיר ממנה כלום?

מדינת ישראל היא כנראה המקום היחיד בעולם בו הקמת ישובים חדשים היא שגרה. אלו כבר לא רק ארגוני הסביבה שזועקים על הנזק הנורא הכרוך בכך, אלא גם מוסדות התכנון שקבעו מדיניות ברורה בעניין: אין לנו אדמה ליישובים מיותרים. אבל בכל פעם מחדש רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 1:17

אין תגובות »

פעילה: עדי לוסטיג

IMG_5875

עד שלא ישאר עץ, והכל יהיה בטון, וכל השמיים יהיו שחורים, ונצטרך ללכץ עם מסכות, אנשים לא יבינו?! כל הפיתוח הזה הורס אותנו. אנחנו נלחמים בכסף שזה משהו שאנחנו בני האדם יצרנו, וזה משהו שהורס אותנו

מי

עדי לוסטיג, תלמידת תיכון בת 18 מבית עובד

מה

רכזת מתנדבים בוועד להצלת רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 12:39

תגובה אחת »