דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
8 יולי, 2007

סקירת יקבים

יקב הרי גליל

הדבר המרשים ביקב הרי גליל הוא דווקא המבנה שלו, שנדמה כי סגנון המתכת והזכוכית שלו שונה מהנטייה הטבעית. היקב שנוסד בשנת 2000, תוכנן מראש עם מסלול למבקרים. הדבר הופך את חוויות הביקור בו למשהו ממוסלל היטב, לטוב ולרע. במרכז המרכז, חנות היין, חלון המשמש כתמונה פנורמית של הנוף ושל הר מירון שבמרכזו. ההברקה היא שתמונות פנורמיות של נופי הגליל יש גם על התויות הבקבוקים.

מפת הכרמים היא התחנה הראשונה בסיור ביקב שעובר סביב מסלול ייצור היין וכולל גם סרט הסבר קצר ומושקע. זה יקב גדול, 800 אלף בקבוקים בשנה ממולאים ביין שנסחט מכרמים שנטעו יקבי רמת הגולן בעמק קדש עם קיבוצי הגליל העליון יפתח ומלכיה. בשנת 1997 ניטע הכרם הראשון בקיבוץ. באותה עת הוחלט בקיבוץ יראון על הקמת יקב שיבנה בלב הנוף הפראי המקיף את הישוב. לאחר משא ומתן עם הארגונים הירוקים יצא לדרכו היקב המשותף ליקבי רמת הגולן ולקיבוץ יראון, שעל שמו נקרא גם יין הדגל של היקב – יין אדום מכמה זני ענבים.

יקב הרי גליל, קיבוץ יראון.
טלפון 04-6868748
אינטרנט: http://www.galilmountain.co.il
א'-ה' 9:00-17:00, שישי עד 16:00
סיור במסלול הייצור, סרט, טעימת 3 יינות, הסבר על איך טועמים, וגביע יין (עם לוגו) מתנה. 12 שקלים, עם קפה ומאפה 25 שקלים. ניתן להזמין גם סיור עם ארוחת גבינות ויין בעבור 75 שקלים לאדם.ביקור טעימות בלבד ללא תשלום.
כשר, לא אורגני, נגיש לנכים
טווח מחירים ליינות 35-90
במקום חנות גדולה, בה נמכרים היינות אותם ניתן להשיג בכל מקום.
פינת הפירגון, יין מומלץ של יקב אחר: קברנה סוביניון של יקב בזלת

דלתון

הסיור ביקב דלתון הוא סיור בלתי פורלי לאולמות הייצור. מכייון שהיקב כשר, את מיכלי היין הגדולים תוחם חבל (יין שנגע בו אדם שאינו שומר שבת נפסל לכשרות). מנהל היקב, משה חביב, מתגאה בכך שהמבקרים במבנה העץ יכולים לטעום מכל יינות היקב כולם ("אני נותן ליין לדבר"), וגם בכך שהוא נותן במה ליצרנים גליליים להציג במקום את מוצריהם הטבעיים.

היקב, המייצר כיום כ-740 אלף בקבוקי יין בשנה החל את דרכו באמצע שנות ה-90 בייצור 20 אלף בקבוקים בשנה ביקב קטן שעמד בחצר בית בכרם בן זמרה. רק ב-1999 עבר לממקום מושבו הנוכחי באיזור התעשייה הסמוך. חביב מספר שמתחילתו זה היה מיזם חברתי שנועד לסייע לתושבי המקום להתפרנס.

חביב מסביר כי איכותו של היין נובעת בין היתר מכך שהם לא קונים ענבים אלא רק מגדלים ענבים בעצמם ברמת דלתון. מגדל שמסכם מראש עם יקב גדול על מחיר לקילו, וכל מה שמעניין אותו הוא הטונאז' לדונם, לא האיכות, הוא מסביר. את יינות דלתון לא ניתן להשיג בסופרמרקטים, אלא רק במסעדות ובחנויות יין. "אני לא רוצה ריח של כלור עם היין. וגם לא תחרות עם זבל". עם זאת קל לו לפרגן למתחרים, שעל היינות שלהם הוא אומר שהם פשוט נהדרים. חביב מתקשה להצביע על יין דגל אחד של הייקב. הראשון שהוא מזכיר הוא הקברנה ריזרב.

יקב דלתון, פארק תעשייה דלתון
טלפון 04-6987683
אינטרנט http://dalton-winery.com
א-ה 9:30-17:30, ו' 9:30-15:00, סיור כל שעה עגולה
הביקור כולל סיור באולמות הייצור, וטעימה של כל יינות היקב. 12 שקלים. במרכז המבקרים מתקיימות גם סדנאות טעימה, סדנת ריחות בה מלתדים לזהות ריחות בתוך היין באמצעות קופסאות ריח, אירוח לארוחות, ובעונת הבציר סיור בכרמים הכולל בציר והבאת הענבים ליקב.
היינות נמכרים ביקב בלבד, בחנויות יין מובחרות, ובמסעדות כשרות
טווח מחירים ליינות 30-120 שקל
נגיש לנכים, כשר, לא אורגני
פינת הפירגון: קברנה של פלם, יראון של הרי גליל

יקב תבור

יקב תבור נוסד בשנת 2000 על ידי 4 משפחות כורמים מכפר תבור. מרכז המבקרים הסמוך ליקב, הוא מבנה בעל חצר פנימית שנבנה באבן בזלת מקומית, וכולל בנוסף לחנות היקב גם מסעדה, פאב, ואת מוזיאון המרציפן. ביקב הקטן (300 אלף בקבוקים בשנה) נותנים הרבה כבוד לאדמה, ומלבד לראות דוגמאות אדמה, תוכלו לשמוע כאן שטעמו של יין שהופק מענבי מרלו שגדלו בבזלת, שונה מאוד מטעמו של זה שמקורו במרלו שגדלו באדמת גיר. עם זאת, יין הדגל של היקב דווקא אינו מסדרת אדמה שיינותיה נקראים על שם הקרקע בה גדלו, אלא 'מסחה' (יא חביבי), תערובת של ענבי קברנה מרלו ושיראז.

את הסרטון אודות הייקב והעבודה בו רואים באולם החביות הקריר, בו הוצבו ספסלי עץ מול מסך גדול. הביקור בחדר החביות והצפייה בסרטון הם ללא תשלום, וכך גם הטעימות בחנות היקב הסמוכה. יש גם טעימות שמן זית לא רע בכלל שמייצר אחד מבעלי היקב. לקבוצות נערך סיור בן שעה לאורך מסלול הייצור, ועם קצת מזל אפשר גם לראות את מכולת הביקבוק הנודדת, שמגיעה לייקב מספר פעמים בשנה. פעילות מיוחדת שמתקיימת פה במהלך הקיץ היא הבציר המשפחתי, שלוש שעות שמתחילות עם סלסלות ומזמרות בכרם, ומסתיימות בטעימת התירוש שעשו הילדים (25 שקלים לאדם). היין אמנם לא אורגני אך במרכז המבקים מספרים שמשתדלים להמעיט בריסוס הענבים. כך למשל נשתלו שורות ורדים בשולי הכרמים. הוורד נפגע ראשון מעש האשכול, וכך ניתן לזהות את קיומו של המזיק ולהימנע מריסוס מיותר.

יקב תבור, שדרות קק"ל כפר תבור
טלפון 04-6760444
אינטרנט http://taborwinery.co.il
א-ה, שבת, 9:00-18:00, שישי 9:00-17:00
סיור מודרך ביקב (לקבוצות בלבד) 19 שקלים לאדם. לבודדים: ביקור בחנות היקב, סרט בחדר החביות, וטעימות. ללא תשלום. מרכז המבקרים עורך שלל פעילויות וערבי יין למיניהם. רבים מהם לחברי מועדון לקוחותיו. בעונת הבציר פעילות בציר משפחתי.
את היינות ניתן לרכוש ביקב ובכל רשתות היין
טווח מחירים ליינות 29-116 שקל
נגיש לנכים (מלבד חדר החביות), כשר, לא אורגני
פינת הפירגון: ויוניה של יקבי רמת הגולן.

יקב טוליפ

המחסום המורם לפני המכונית בכניסה לכפר תקוה שבטבעון, מעלה תהיות באשר ליקב שאפשר לראות במקום שכזה, כפר לאנשים בעלי צרכים מיוחדים. כשמגיעים ליקב עצמו מתברר שמדובר ביקב בוטיק של ממש, שמצליח לשלב בעשיית הגורמה את עבודתם של החוסים בכפר. חברים קוראים להם פה.

יינן היקב, תמיר ארצי, הוא אגרונום במקצועו, והוא זה שמנחה את מגדלי הענבים בארבעת הכרמים שמספקים להם את ענבי היין (בכפר יובל, עלמה, כרמי יוסף ומטע). יין הדגל של טוליפ הוא הקברנה סובניון רזרב, ולמבדו נושאים היינות שמות קלילים ואנגליים: just ליינות החד-זניים (למשל ג'אסט מרלו) ו-mostly ליינות המעורבים.

קיר זכוכית מפריד בין אולם הייצור בו עומדים מיכלי הנירוסטה הגדולים לבין בר היין הלא גדול שעל שולחנותיו צבעונים מלאכותיים. חברי הכפר אינם דתיים, ו-60 אלף הבקבוקים שמייצרים ביקב המיוחד שהוקם כאן ב-2003, אינם כשרים. בסופי שבוע אפשר להגיע למקום, ולערוך סיור ללא תשלום הכולל הסברים על הכפר ועל תהליך ייצור היין, ולטעום מן היין. אמנם ללא תשלום, אבל אין צ'אנס שאתם יוצאים מפה בלי בקבוק או שניים.

יקב טוליפ, כפר תקווה, טבעון (בין קרית עמל לקרית חרושת)
טלפון 04-9830573
אינטרנט http://tulip-winery.co.il
שישי 10-15 שבת 11-16, באמצע השבוע בתיאום מראש.
חינם , כולל סיור קצר ביקב וטעימות. מדי קיץ נערך אירוע השקה לחברי מועדון היקב הזוכים גם לעדכונים על אודות מבצעים, ואירועים דוגמת הרצאה עם טעימות או סדנאות המתקיימות מידי פעם בפעם.
להשיג בכל חנויות היין המקצועיות, וכן ברשתות ובמסעדות לא כשרות
טווח מחירים ליינות 55-115 שקל

נגיש לנכים (ללא שירותי נכים), לא כשר, לא אורגני
פינת הפירגון: שרדונה ברבדו של יקב כרמי יוסף.

יקב לילך

ניר לילך, דור שלישי למייסדי כפר יהושע, התאהב ביין דווקא בלימודיו באיטליה. אחרי שחזר ארצה החל להתעסק ביין, ובשנת 2001 הקים מה שנקרא בעגה המקצועית יקב גראז'. מה שמייחד את 900 הבקבוקים שמייצר לילך הוא היותם אורגניים ממש. הענבים, 2 דונם בסך הכל, גדלים ליד הבית, אל מול נוף הכרמל ומפער הקישון. על בעיית עש האשכול, אותו זחל מרגיז שנהנה לעבור בזלילה מעינב לעינב מבלי שניתן לראות אותו, הוא מתגבר באמצעות תלתלי ריח המפזרים הורמון נקבי של העש. מעל לכרם מרחפת עננת הורמונים, הפרפר הזכר מתבלבל, לא מצליח למצוא את הנקבה, ואין הטלת ביצים על האשכולות. עם בעיית התנים והשועלים החמורה, הוא מתמודד בגידור.

יין הדגל של לילך הוא סנג'ובזה, והוא מכין גם יין פורט מתוק. הענבים נבצרים בבציר ידני ולילי, ואת העשייה מתאר לילך כחגיגה גדולה. בכלל נדמה שהוא עושה את זה בעיקר להנאתו: חלק ניכר מהיין האו שותה בעצמו ומחלק לחברים. השאיפה היא להגיע לייצור 2,000 בקבוקים בשנה. מעל לכל רואה לילך בדבר עניין חינוכי. "אם אחד הילדים יבוא יום אחד וירצה לעשות 20 אלף בקבוקים בשנה. זה יהיה נחמד". בתו הגדולה, אגב, בת 7. חשיבה אורגנית.

יקב לילך, משק 70 כפר יהושע
טלפון 04-9533308
אין אתר אינטרנט
ניתן לבקר בתיאום מראש
את היינות ניתן להשיג ביקב בחנויות ספורות באיזור (שווה לבקר בחנות האורגנית של משק איריס בן צבי בכניסה לכפר), ובאתר האינטרנט farmer.co.il
טווח מחירים ליינות 50-80
לא כשר, אורגני, לא נגיש לנכים
יין מומלץ של יקב אחר: סירה של שאטו גולן

יקב אמפורה

אמפורה היא כלי חרס ששימש בתקופה ההלניסטית לאכסון יין ומוצרים אחרים. יקב אמפורה, שבחוות מקורה, חווה פרטית לגידולים אורגניים, החל את דרכו בשלהי שנות ה-90 כשקבוצת משקיעים חובבי יין יצרה קשר עם גיל שצברג, היינן של כרמל מזרחי. שצברג, שלמד במגמת יינות באוניברסיטת דייויס בקליפורניה, חבר לגיא רילוב מחוות מקורה, והפך את הרעיון למציאות. הבציר הראשון של שנת 2000 הניב 25 אלף בקבוקים, והשנה יצר יקב הבוטיק 70 אלף בקבוק. בתחילה שכן היקב בחווה עצמה במעלה הוואדי, ולפני כשלוש שנים נבנה בכניסה לחווה – סמוך לכביש העולה לכרם מהר"ל – מבנה היקב החדש.

המבנה המרשים מצופה אבן מקומית ואומרים עליו שסגנונו טוסקני. המקום תוכנן מראש הן להכנת היין ולאכסונו והן לקליטת מבקרים, והוא מרווח ונעים. אפשר להגיע לטעימת יינות בלבד (10שקלים), וגם לסיור בן כשעה ביקב, עם הסבר על תהליך הכנת היין, מקליטת הענבים שגדלים בכרם אמפורה בגליל העליון ובכרמי יוסף, ועד למרתף החביות הקריר. מכיוון שהיקב לא כשר, מותר גם לגעת במיכלים או לטפוח על בחביות העץ. לא ענין של מה בכך. בכלל שצברג הוא טיפוס נטול פוזה. הוא לא אוהב את יראת היין שאחדים מאנשי התחום אוהבים לטפח, וכשאני יוצא לעשן, אני מוצא אותו מעמיס ארגזי יין על אחד מרכבי היקב. איש עבודה.

הסיור ביקב נחתם כמובן בטעימות. יינות אמפורה נחשבים איכותיים במיוחד, ויין הדגל של היקב הוא האמפורה ריזרב, תערבת של ענבי קברנה (70%) מרלו ופרנק.

יקב אמפורה, כביש הכניסה לכרם מהר"ל
טלפון 04-9840702
אינטרנט (אנגלית בלבד) http://www.amphorae-v.com
שיש ושבת 10:00 – 15:00, באמצע השבוע בתיאום מראש
טעימות, 10 שקלים; סיור ביקב + טעימות 15 שקלים.סיור עם טעימה מורחבת (פלטות גבינות ירקות ולחמים) 45 שקלים.
במקום נערכים גם אירועי סוף בציר, השקת יינות וסדנאות יין
מלבד ביקב, היינות נמכרים בחנויות יין בלבד, ובמסעדות
טווח מחירים ליינות 55-175
לא כשר, חלק מהכרמים והיינות אורגניים, נגיש חלקית לנכים: לא למרתף החביות, אין שירותי נכים.
פינת הפירגון: יין מומלץ של יקב אחר. "אני מאוד אוהב את יראון של הרי גליל. אני חושב שזו תמורה טובה לכסף".

יקב בנימינה

יקב בנימינה הוא מהיקבים הגדולים בישראל. 3 מיליון בקבוקי יין מייצר היקב מדי שנה, וכן ליקרים ושאר משקאות חריפים. מרכז המבקרים של היקב שוכן במבנה ששימש בעבר כמפעל יסמין, מפעל בשמים שהוקם על ידי הברון רוטשילד ב-1925 ופעל במקום עד 1937 אז ניטש. בשנות המאבק בבריטים שימש המקום סליק נשק, ועם קום המדינה ניטש שוב ל-4 שנים. ב-1952 הוקמו במקום יקבי אליעז שהפכו ליקב בנימינה בשנת 1992.

במרכז המבקרים מגוון רחב מאוד של פעילויות. הסיורים ביקב, כוללים הצצה לתוך היקב, בתהליכי הייצור בעבר ובהווה, ביקור בחדר החביות, וטעימות יינות היקב והליקרים שלו. במקום פועלת מסעדה המגישה ארוחות בוקר חלביות וארוחות צהרים וערב בשריות. בחופשים מקיים המקום פעילויות לילדים. המרכז משמש גם לעריכת אירועים, ובמקום נערכות גם סדנאות יין וסדנאות קוקטיילים. יותר משיש ליקב יין דגל, יש לו סדרת דגל. סדרת הספישל ריזרב היא סדרת יינות זניים שהמיוחד שבהם הוא הגוורצטרמינר, יין לבן חצי יבש ממוצא גרמני. ארומתי במיוחד.

יקב בנימינה, הנשיא 1 בנימינה (כניסה מרחוב היקב)
טלפון 04-6288042
אינטרנט www.binyaminawines.co.il
א-ה 9-19, שישי עד שעתיים לפני כניסת שבת.
סיור בייקב, כולל טעימות 20 שקלים. טעימות בלבד 10 שקלים.
סדנת קוקטיילים וסדנאות יין, בהזמנה מראש.
היינות הסדרתיים נמכרים גם במרכולים. את הסדרות היוקרתיות יותר של היקב, הנמכרות רק בחניוות היין משתלם יותר לקנות ביקב עצמו.
טווח מחירים ליינות: 25-145 שקלים

כשר. לא אורגני. נגישות חלקית לנכים (ללא שירותים)
פינת הפירגון: יין שפיה. יין המיוצר בפרוייקט ייחודי על ידי תלמידי כפר הנוער שפיה (מכרמי הכפר).

יקב ססלוב

בשנת 1991 זנח מהנדס האלקטרוניקה ברי ססלוב את תחום המחשבים, התמסר לקריירת יין, כתב את הספר 'מבוא לעולם היין', והפך לאחד מבכירי מדריכי היין בישראל. ייננים רבים החלו את דרכם אצלו. לאחר שהיה 'מחנך יין' כהגדרתו, עבר ליייצור יין משלו, ולבסוף גם הקים ב-1998 יקב בקיבוץ איל. בתחילה רכשו את הענבים מכורמים אחרים. "עשינו מהפכה בעניין הזה", מספרת נילי ססלוב, "כשהחוזים שלנו עם הכורמים היו לפי דונם ולא לפי טון". המטרה הייתה ברורה: יין ברמה גבוהה. במקביל, ניטע בקדיתא כרם של היקב עצמו שמגודל בשיטה ביו-דינאמית.

היקב עצמו רחוק מלהיות מרשים, ומה שמציעים הססלובים למבקרים מלבד טעימות מודרכות של כל יינותיהם, ביקור בחדר החביות, וסרטון על מסך מחשב המראה את תהליך הפקת היין, הוא בעיקר ידע. "אנחנו משתדלים שהאנשים יצאו מכאן עם יותר ידע ממה שהגיעו איתו", אומרת ססלוב. נותנים טיפים לגבי שתיית יין ושמירתו, מסברים מה ההבדל בין ארומה לבוקה, וכיוצא באלה. הבשורות הטובות הן שלכבוד חנוכת מקום ייצור חדש בגליל, ייבנה כאן בשנה הקרובה מרכז מבקרים של ממש.

ביקב משתמשים במגוון רחב של חביות, וקובע ססלוב על פי החך איזה חבית תוזרם לאילו בקבוקים. היין הטוב ביותר, הוא הריזרבד. לעת עתה זהו קברנה סוביניון 2003. ססלוב מספרת שרק בדיעבד גילו ברישומים כי בשנה ההיא כל החביות שהגיעו לריזרבד היו מהכרם בקדידא. סדרת אביב של ססלוב לא מגיעה כלל לחביות אלא מותססת במיכלי הנירוסטה יחד עם שבבי עץ. "כולם עושים את זה, אנחנו היחידים שגם מדברים על זה", אומרת ססלוב.

יקב ססלוב, קיבוץ אייל
טלפון: 09-7492697
אינטרנט http://www.saslove.com. באתר ניתן למצוא את הספר, 'מבוא לעולם היין' כולו.
שישי 10-14, שבת 11-16 באמצע השבוע בתיאום מראש
ללא תשלום. סיור לא פורמלי שכולל סרטון קצר, טעימות מודרכות, והרבה ידע.
חברי מועדון הלקוחות מוזמנים לטעום יין בתהליך ההכנה, ולערבי יין, רובם בתשלום סמלי או ללא תשלום. פעם בחודש מתקיימת סדנת ריחות וטעמים ביין, למי שרוצה סוף סוף ללמוד למצוא את טעם האוכמניות או הפטל ביין הפירותי (70 שקלים).
את היין ניתן לרכוש מהיקב (גם משלוחים) בחנויות יין מובחרות, ובמסעדות.
טווח מחירים ליינות 60-140
לא כשר, לא אורגני (אם כי הריזרבד מגיע כולו מהכרם האורגני הפרטי), נגיש לנכים (ללא שירותים)
פינת הפירגון: לקרימה, בלנד אדום של יקב לה טרה פרומסה ממושב שחר

במבנה הסמוך יקב נוסף – יקב אבידן, וממש בסמוך לא רק הרפת הקיבוץ אלא גם מוזיאון המכוניות ע"ש קרן סהר – אוסף מכוניות קלאסיות נדיר שניתן לחזות בו בשבתות.

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום ראשון, 8 יולי, 2007 בשעה 12:08 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>