דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
19 יולי, 2007

חושות בצפון

כשדברים אמורים בנופש, צפון הארץ מזוהה עם ירוק, עם נחלים שוצפי מים ועם צימרים. צימר מתחבר לגליל, כמו שחאן מתחבר למדבר. לא שאין צימרים בדרום, או מלונות בצפון, אבל ככה זה. מתברר שבנוסף לצימרים שמחיריהם מופרזים לא פעם, לבתי המלון, לבתי ההארחה ולאכסניות ישנה עוד אפשרות ללון בצפון גם למי שלא רוצה לגרור איתו אוהל לאתר קמפינג: מתחמי אירוח זולים יחסית. אלו מציעים בנוסף למקום לשים את הראש, עוד כמה תנאים שמנעימים את השהייה בבקתת קש, או באוהל קצת יותר מסודר מאלו שנמכרים במחירים מגוחכים בתחנות הדלק ובחנויות. מי שחשב שבשביל להתארח באוהל בדואי חייבים לנסוע למדבר, יכול לגנוז את המחשבה הזו – ולהצפין. כל מה שצריך הוא להתארגן על אוכל משלכם (ברבים מהמקומות יש מנגלים), שק שינה או מצעים, ולנסוע לשלום.

'אהלים' בכליל

לפני 3 שנים פתחה משפחת שוער מהכפר האקולוגי כליל שבגליל המערבי את 'אהלים'. לדברי תמר שוער, מה שהכי מאפיין את המקום הוא שאפשר להיות לגמרי בטבע, ומצד שני להיות בסביבה מוגנת. להיות בחוץ וגם להיות בפנים, "כי להיות בתוך הכפר זה לא כמו לישון בשמורת טבע". המקום, כמו הכפר כולו, הוא באוריינטציה של שימור ומיחזור, "החקלאות כאן היא אורגנית, מפרידים אשפות ועושים את כל הדברים שצריך לעשות. אבל אין כאן את הקיצוניות שהייתה בזמנו באמירים. מתון. זה מה שמאפיין כאן גם את הנוף והמראות, מתינות".

המתחם (25 דונם) כולל חורש טבעי שטופח ("באהבה"), שבילי הליכה ומדיטציה וכן גן ירק ובוסתן (אורגניים). המקום שצופה אל עבר הים אינו מיועד רק ללינת לילה, אלא גם לקיום סדנאות. יש מקום להתכנסת סביב מדורה ולאחרונה הוסב אוהל המטבח שהיה כאן לבית קפה-מסעדה צמחוני.

האוהל המרכזי הוא אוהל רשת גדול שיכול להכיל עד 150 איש, ובשטח עוד כל מיני אוהלים. יש קבוצות שישנות באוהל הגדול, יש משפחות שלוקחות אוהלים קטנים (אוהל בגודל של 3X3 עם רצפת עץ ושטיח) וכאלה שמעדיפים לישון בטיפי, אוהל אינדיאני שמתאים ל5- או 6 אנשים. אלא אם הבאתם אהל מהבית, מחיר הלינה בכל האוהלים הוא 80 שקלים למבוגר ו-60 שקלים לילד. להביא מצעים. במקום שירותים ומקלחות חמות. במסגרת המתינות גם השימוש בחשמל במקום מתון – מכיוון שהוא מופק מאנרגיית השמש. מומלץ להביא פנסים.

איך מגיעים: בכביש 70 (שפרעם-שלומי) פונים מזרחה בצומת כליל, דרומית לצומת כברי.
טלפון: 9969432 – 04.

http://www.clil.net/shoer/shoer.htm

אל דיוואן

"זה כמו סיני. אפשר לקרוא לזה סיני בגליל", אומר זיאד סוואעד, על אל-דיוואן, מרכז אירוח בדואי בתוך הכפר סלאמה, על גדות נחל צלמון שבגליל התחתון. האוהל הענק משמש לפעילויות וסדנאות סביב המורשת הבדואית של הצפון, ארוחות, ואירועים. אתם מוזמנים גם לישון.

סוואעד מעיד על המקום שנמצא בבוסתן ענק שיש שבו הרבה פשטות, חיבור לטבע, וחיבור לנשמה. "הרבה רוחניות וחיבור לאנשים". בסופו של דבר מדובר באירוח משפחתי. זה 12 שנים שמשפחת סוואעד מארחת במקום, וזיאד רואה בזה חלק מעיסוקו במורשת הבדואית. אפשר גם להזכיר את עומר סוואעד, בן דודו של זיאד שנהג מדי פעם לנגן בחליל במקום עד לנפלו בשבי החיזבאללה.

מקום יכולים לישון עד 60 איש, יש בו שירותים, מקלחות, וחשמל, והוא מספק מזרונים וכריות. כל מה שצריך להביא זה מצעים (או שק שינה). מחיר הלינה הוא 30 שקל ללילה לאדם, לינה עם שתי ארוחות תעלה עד 100, שקל תלוי בתפריט. בתיאום מראש.

איך מגיעים: מכביש עכו-צפת, למבקשים להגיע בכביש המהיר, פונים בצומה ראמה דרומה לכביש 804, ואחרי כ-5 קילומטר פונים לסלאמה, הבית כמאה מטר מהכניסה לכפר.
04-6781312
052-2846515

http://www.aldiwan.ybay.co.il/hosp.htm

בצל התל ביבנאל

בצל התל הוא פארק קמפינג ואטרציות קטן (20 דונם), המציע גם אפשרות לינה באהלים. התל, אגב, הוא תל ינעם, המזוהה עם יבנאל המוזכרת במקרא.

אפשר להקים אוהל משלכם על המדשאה שבחורשת האיקליפטוסים או לישון במאהל הבדואי שבמקום תמורת 35 שקלים לאדם לילה. "רק צריך לזכור שכשבן-אדם בא לישון במאהל, אין לו פרטיות", מציין נרי בנימין, בעלי המקום. באוהל הבדואי יכולים לישון עד 40 אורחים, ולפעמים, מודה בנימין, יש בעיות עם אנשים שלא רגילים לצפיפות (או לתינוקות בסביבת השינה שלהם). כך או אחרת יש ולהזמין מקום מראש.

"באיזור המאהל הבדואי יש מקום להדליק מדורה, והאווירה מאוד כיפית", אומר בנימין ומזכיר גם כי במקום פינת חי בה הילדים מאכילים את החיות, משחקייה, אומגות, 'מתנפחים', ובריכת שחייה מתנפחת. במקום מקלחות חמות, חשמל ומקררים.

איך מגיעים: יוצאים מיבנאל לכיוון הכינרת. אחרי כקילומטר וחצי מצד שמאל, חנייה גדולה

טל: 050-5277345, 04-6708770. פקס: 04-6708045

http://www.zimmer.co.il/galil.asp?Site_ID=1516&page_id=6329

הבננה ביץ'

אי אפשר להזכיר את חוף הבננה ביץ' באכזיב מבלי להזכיר כי מדובר בחוף רחצה מוכרז בו נגבים דמי כניסה גם מהולכי רגל המבקשים להיכנס אליו. ומשזה נאמר, מותר לספר כי החוף נחשב לאחד היפים שבחופי הארץ. לא רק לבוא לכאן בשבת בבוקר אפשר אלא גם לבוא לקמפינג, או לישון בבקתת קש, 'חושה'.

בסך הכל יש בחוף אכזיב 23 חושות. "חושות קש, סטייל סיני לגמרי, רק המזרונים בתוכן אינם על הארץ". מלבד המיטות, יש בבקתות הקש גם תאורת חשמל, מה שלא תמיד יש בסיני. אפם אתם מתגעגעים לסיני, תשמחו לשמוע שיש פה שטיחי סיני ומזרוני סיני, ושרק צריך להביא מצעים. חושה זוגת עולה 200 שקל ללילה, ומשפחתית (שתי מיטות זוגיות) – 300.

על החוף יש מסעדה, ומעט רחוק יותר מקו המים יש בר שפתוח 24 שעות ביממה. במקום מדשאות, שטחים מוצלים, שירותים, מקלחות חמות במתחם החושות, ומקלחות חוף. שטח לקמפינג. נקודות חשמל, מקרר, מנגלים ותאורה לילית. בעונת הקיץ (עד סוף אוקטובר).

איך מגיעים: ממשיכים צפונה מנהריה (בכביש מס' 4) ,עוברים את הפנייה (ימינה) לגשר הזיו, ופונים שמאלה לאכזיב.

טל: 04-9827788, 04-9827789

קטיף פירות יער, שעל

באתר הקמפינג של קטיף פירות יער במושב שעל שברמת הגולן יש גם חושות היכולות להכיל עד 100 אורחים. החושות בשעל הן סוכות עשויות כפות דקלים ובמבוק דחוס. קצת כמו בונגלוס, רק שהן בנויות בטור, ולא בנפרד. הלינה בהן היא על מחצלות ומזרונים.

בנוסף למקלחות החמות ולשירותים, יש במקום גם נקודות חשמל ומקרר, פינת מנגל, פינות ישיבה, ארגז חול וכן פינת חי. "הכל בכיף, ובאווירה מאוד מאוד טובה", אומרת תיקי לוי, מבעלי המקום "סיני, אבל משודרג. בסגנון קצת יותר אמריקאי. נקי ומסודר".

שיא העונה של הקטיף העצמי של הפירות כבר הרבה מאחורינו, אך גם לחג האסיף נותרו מעט פירות, "פטל, סברס, ואולי קצת תאנים", אותם ניתן לקטוף לבד ולאכול ללא הגבלה, בעבור תשלום נפרד.

45 שקלים לאדם מגיל 3. תמורת 30 שקלים נוספים ניתן להזמין ארוחת בוקר, "שיש בה הכל".

איך מגיעים: מטעי מושב שעל, לצד כביש 978 בין צומת ווסט לבין אודם ומסעדה. כ-5 קילומטר צפונית לווסט, קשה שלא לראות את השלט הגדול והדגלים, שמסמנים את המקום.

04-6981651, 052-8633143

כפר אינדיאני בגולן

בכפר האינדיאני באבני איתן שבדרום רמת הגולן, ישנים בטיפי, אוהל אינדיאני הבנוי לפי המסורת האינדיאנית מחומרים טבעיים בארכיטקטורה המאפשרת אוורור. האינדיאנים, גם מדליקים מדורה בתוכו. האוהל גדול ומרווח כולל תאורה, מחצלות ומזרונים, ובהזמנה נוספת ניתן גם לקבל מצעים.

הכפר, שנמצא מעל המפל השחור שבשמורת נחל אל על (ממש על גבול השמורה), הוקם לפני 19 שנים. "כשהתחילה האופנה של האוהלים הבדואים בדרום, הייתה לנו חלקת אדמה שרצינו לעשות עליה משהו דומה אבל שיתאים לרמת הגולן", מספר מנחם פודם, הבעלים. איך שהוא הגיעו הוא וזהבה אשתו, ל'בוגר הודו' בראש פינה, שגר שנים בטיפי, ושגם החזיק בתוכניות של טיפי, "לקחנו ממנו את התוכניות, ועל סמך זה תפרנו את האוהלים".

מספר האוהלים הולך וגדל עם השנים, וכיום יש בכפר 17 מהם. ליד כל אוהל שולחנות, כיסאות ומנגלים, ובכל אחד מהם יכולים ללון עד עשרה אנשים (לא מכניסים שתי משפחות באוהל אחד, אלא אם הן מבקשות). לצד כל שני אוהלים יש יחידת מקלחת ושירותים.

בנוסף, יש במקום (שמציע גם אפשרות קמפינג, ואירועים) מדשאות גדולות, פינות ישיבה, זולא, שירותי קירור, שקעי חשמל ומי שתייה חמים וקרים. לאחרונה נתלו במקום ערסלי ישיבה, להגברת הרוגע. מי שפחות בעניין של סטלבט יישמח לשמוע שמנחם מציע גם יעוץ על מסלולי הטיול והאטרקציות באיזור.

80 שקלים לאדם (מגיל שנתיים), מינימום 4 אנשים באוהל. המחיר נמוך במעט מהאדם השביעי ואילך. בהזמנת מקום מראש. קבוצות בנות מעל 30 איש יכולות להזמין גם ארוחת בוקר.

איך מגיעים: עולים מצומת כורסי (סמך) לגולן, ובסוף הכביש (צומת אפיק) פונים שמאלה בכביש 98. אחרי קילומטרים אחדים פונים שמאלה למושב אבני איתן, ונוסעים דרכו בעקבות השילוט החוצה מהיישוב לעבר הכפר האינדיאני. היישוב דתי, בשבתות ובמועדי ישראל התנועה היא בדרך עוקפת.

טל: 04-6762151

http://tipi.co.il

יער האיילים

אתר יער האיילים באודם מציע לינה באחד המקומות הגבוהים בישראל. זו הסיבה שהמקום מציע בנוסף לקמפינג גם סוג של חושות בהשפעה סקנדינבית להן קראו במקום "ברבוקה". הברבוקות הן מבנה דמוי אוהל מפח מצופה, שבתוכו מצע טוף-לינה שעליו פרושים שטיחים ומזרונים. באתר ברבוקות במבנה טרפזי או משולש. בקטנות יכולים לישון 5 אנשים, והגדולות מספיקות לעשרה. האיילים הם עיקר האטרקציה ביער האיילים, והברבוקות ניצבות מתחת לעצי האלון, בטווח קטן מהאיילים.

בסך הכל יש באתר 8 חושות כאלה, והן יכולות להכיל עד 60 איש בנוחיות. באתר האינטרנט של המקום (www.yayalim.co.il) טופס הזמנת לינה. במקום מקלחות חמות, שירותים, שולחנות פיקניק, תאורה, מקררים וברזיות. מחיר הלינה הוא 60 שקלים לאדם ובעלי המקום, אמיתי, מדגיש שהמחיר כולל כולל את ביקור היום באתר: רכיבה על מיני פוני, פינת ליטוף, משחקייה חדשה שנפתחה השנה, וכמובן הסיור בין חיות הבר של היער. עונת ההמלטות בסופה, ובמקום "הרבה במבים". עתה מתחילה עונת החיזור, אחת העונות המרתקות להתבוננות באוכלי העשב המקורננים.

איך מגיעים: אודם נמצא דרומית למסעדה, על כביש 978. מהכניסה למושב יש שילוט ליער האיילים. מומלץ להצטייד בבגדים חמים גם בקיץ. טל: 04-6837771, 050-5229450

חמדולילה

“חמדולילה” הוא אוהל אירוח השוכן בכפר הבדואי חילף טבאש שבגבעות אלונים-שפרעם (הגליל התחתון המערבי). יזהר גוריון, מבעלי המקום, לא מתהדר באירוח 'בדואי אותנטי' כנהוג במקומותינו, אלא מגדיר את האירוח 'אירוח כנעני'. בעצם, מדובר בעיקר בבשר.

"אצלנו מי שאוכל מקבל את הלינה", מסביר גוריון, "קבוצה באה ואוכלת, ואחר כך יש קפה וכו', והם יכולים להישאר עד 4 בבוקר או עד 10 בבוקר, ולקבל גם ארוחת בוקר". האורחים בעיקר באים לעשות חאפלות של בשר: פויקה – תבשיל קדירה מצוואר טלה ירקות פירות ויין, שוק טלה ואסאדו מעושנים בעישון חם. 140 שקל למנה, כולל חצי קילו בשר "עם כל התוספות".

את המיזם מפעילות שתי המשפחות היהודיות שחיות בכפר הבדואי שעל גדת נחל ציפורי, וגוריון עונה את תשובתו השחוקה לשאלה השחוקה. "קנינו פה בתים לפני עשר שנים. באנו לפה בנפרד, כי התאים לנו לחיות פה". הוא חיפש לעצמו פיסת אדמה, ויצא שזה הכי התאים לו "מבחינת האנשים, הסביבה, וגידול הילדים. אנחנו חלק מהכפר, דבר טבעי פה".

ההתמחות שלהם – ושל חברת ההסעדה שלהם – היא בשר, ואוהל האירוח הגדול הצופה אל הים ואל הנחל משמש כאמור בעיקר לארוחות, וכן לאירועים, מסיבות פרטיות, סדנאות, וכמקום חנייה למטיילים בשביל ישראל, עבורם זה ודדאי נחמד להיזרק לשם גיוון על מזרונים, ולהשתמש בשירותים ובמטבח במקום (אין מקלחות!). זה עולה 50 שקל לאדם, יש מקרר, ציוד לבישול, ואפשרות לעשות מנגל. אחד הדברים המיוחדים בחמדולילה הוא שירותים שמציע המקום למטיילים בג'יפים ובעיקר בסוסים: גם עבורם יש מקום ואוכל.

איך מגיעים: במחלף זרזיר (כביש 77) יורדים לדרך כעבייה דרום, שם יש שילוט לחמדולילה. אפשרות נוספת היא לנסוע בשביל העפר שפונה שמאלה בכניסה לבית לחם הגלילית ומוביל לצפון כעבייה, שזו הכניסה לחילף טבאש

טל: 052-6941141

http://www.hamdulila.com/

מכמנים

"דרך התנ"ך אל הטבע" נבנה במרומי הר כמון שבגליל על ידי משפחת רק ממצפה מכמנים שחלמה להקים גן אקולוגי המשחזר כפר חקלאי מתקופת התנ"ך. במקום נבנו בית בד עתיק לשמן, גורן לדיש חיטים, גת לדריכת ענבים, ופינת חי, ומתיקיימות בו פעילויות רבות לתלמידים בנושאים של חקלאות מסורתית. במקום גם מכון רדיית דבש שניתן לראות בעונה זו בפעולה, וב'ערוגות הבושם', גדלים צמחי בושם מרפא ותבלין. עוד מעט קט מגיע המסיק, ואפשר להתנסות בו ובהפקת שמן בבת הבד המשוחזר (בתשלום). ואפשר גם לישון.

"אצלנו זה חאן האבן", אומרת רוני רק, הבעלים. חאן האבן הוא מבנה חאן בו 6 קשתות המשקיפות אל הנוף של המרהיב מרום ההר. מהמקום רואים את הגליל התחתון הגליל העליון ואת הים. "ישנים בחאן או באוהל האירוח. המקום עובד באופן אקולוגי, והמקלחות כאן עובדות על גז". הלינה היא על מזרונים והיא לקבוצות של 20 איש ויותר. "האמת היא שזה יותר חבורות מקבוצות. חבורות של רוכבי סוסים, קבוצות שעושות סדנאות או סתם חבר'ה שמטיילים יחד".

מחיר הלינה בחאן הוא 80 שקלים לאדם ובאוהל 65 ("לילדים אנחנו עושים בד"כ הנחה"). במקום מטבח מסודר עם ערכת מטבח (להביא כלים אישיים, או לשכור בתשלום נוסף), מנגל, טאבון באדמה, מקלחות ושירותים, מזרונים וכריות, ואפילו סדינים. המקום מציע גם ארוחות ערב ובוקר ביתיות "מכל הלב" המבוססות על צמחי התבלין, הדבש ושמן הזית שמיוצרים בו.

איך מגיעים: על כביש עכו צפת (85) פונים דרומה לאיזור התעשייה המזרחי של כרמיאל, חוצים את איזור התעשייה, עולים להר כמון וממשיכים ישר על לכניסה לישוב הקהילתי מכמנים.

052-2476768 : 04-9881337

http://www.michmanim.co.il/

אימא אדמה

אימא אדמה הוא מתחם אירוח השוכן בתוך חורשת איקליפטוסים בשטחים החלאיים של מושב רמות. במקום 7 אוהלים גדולים המותאמים ללינת משפחות או זוגות. בכל האוהלים מזרונים, מצעים ומגבות, מים מינרליים, נרות. אמנם אוהלים, אבל עם סטייל, או כפי שמגדירה את זה איריס אזולאי, מבעלי המקום, 'שאטני אלגטי'. באוהל המרכזי (החאן) מוגשות הארוחות, בעיקר ארוחות קדירה, ואוכלים בישיבה נמוכה. בעיקר בקיץ זה לא מקום שבאים לרבוץ בו, אלא ללון ולהמשיך לטייל למחרת. חם. בחורף, מתאים המקום יותר לשהיה במשך היום.

המקום קיים 7 שנים. אזולאי מספרת כי זה התחיל מאיזה שהוא כפר אלטרנטבי משהו, עם שני מרפאים אלטרנטיביים שגרו שם באוהלים, ואירחו את האורחים. לאט לאט זה התפתח בכיוון של מעיין כפר אירועים (יש מדשאה גדולה, עם נוף לכנרת והגליל) שמאפשר גם להיזרק עד הבוקר, ולאכול פת שחרית. החלום הוא לעשות מזה סוג של כפר נופש שישלב גם טיפולים באווירה מאוד מיוחדת. "כל הקטע הוא שזה מין כפר של אוהלים, ויש מחשבה להפוך את זה לכפר של בתי בוץ או משהו". בינתיים יש לכל אוהל סוכת שירותים צמודה, ומקלחת מים חמים.

אמנם ישנה גם אופציה להשכיר את המקום לקבוצות ללינה בלבד (50 שקל לאדם), אך אוכל זו ההתמחות שלהם ("אמא אדמה קייטרינג"), והם לא מתים על הוריאציה הזו. האירוח המלא לא זול במיוחד: 300 שקל למבוגר 200 לילד, כולל ארוחת בוקר וערב.

איך מגיעים: בכביש המזרחי של הכנרת (92) עולים לכיוון מושב רמות. לפני השער של המושב פונים שמאלה עולים עוד כ10 דקות בדרך העפר בעקבות השילוט ל'אמא אדמה'.

טלפון: 04-6735618, 057-7360021

http://www.67356182.com/

חורשת טל

חורשת טל היא ללא ספק אחת משכיות החמדה של צפון הארץ. זהו גן לאומי המנוהל על ידי רשות הטבע והגנים, ו-250 דונם ממנו הוקצו לאתר הקמפינג המתוחזק היטב. בנוסף לחלקת דשא להקים בה אוהל ליד תעלות המים של פלג הדן חוצה את החורשה, יש שירותים ומקלחות חמות, נקודות חשמל, תאי קירור, הרבה מרחב, ובונגלוס – חושה משושה מקש על בסיס בטון שיש בה 4 מיטות ומצעים בלבד, ונקודת תאורה.

הלנים במקום רשאים להיכנס לחורשה עצמה בה בריכת שחייה המתמלאת במי הפלגים (מציל בעונה), מזנון, ועצי אלון-תבור זקנים, מהגדולים והמרשימים בארץ. בזכותם גם הוכרז חלק מן החורשה כשמורת טבע.

מחירו של בונגלו שכזה הוא 200 שקלים ללילה ביום חול, ו-300, בשבת/חג. בנוסף מציע האתר בית נופש ל-4 אנשים (צימר ממש, מבנה בן שני חדרים עם מזגן, טלוויזה בכבלים, פלטה חשמלית וכו') עבור 350 לליל חול, ו-525 שקל בשבת/חג. הקמפינג פתוח עד ה-30 באוקטובר, והתמחילת אפריל.

איך מגיעים: מקריית שמונה פונים מזרחה בצומת המצודות (כביש 99), אחרי הגושרים פונים ימינה בצומת חורשת טל (כביש 918), ומיד שוב ימינה. (יש שילוט ממלכתי חום של הרט"ג ששום חניון פרטי לא יכול להתחרות בו).

טלפון: 6942440 – 04.

חאן נחל אל-על

בחאן נחל אל-על,מרכז אטרקציות לקבוצות ולמשפחות בדרום רמת הגולן, 4 בוגלוס מרווחים בהם יכול ללון מי שלא רוצה לישוב במתחם הקמפינג במקוםץ הבונגלוס המרוצפים בנויים קנה, יש בהם נקודת חשמל, בכל אחד 4 מיטות (להביא מצעים) ואפשר להוסיף בו עוד שני מזרונים. למתחם הבונגלוס שירותים ומקלחות חמות נפרדות ממתחם האוהלים.

המקום מציע שלל פעילויות, אופניים להשכרה וטיולי חמורים. סדנאות מנהלים (odt) לגיבוש קבוצות, וסדנאות בנושאי חקלאות קדומה. אפשר גם לצאת מכאן למסלול הטיול במפל השחור.

במקום חדר אוכל גדול, אך הוא מציע ארוחות לקבוצות בלבד. עם זאת יש בחאן כיריים לשירות האורחים, שולחנות, מקררים, ואפשרות למנגל. "יש סופר מרקט במחירים רגילים בתוך היישוב, ולציבור הדתי יש בית כנסת במרחק הליכה", מציינת מרים דהן, מבעלי המקום. בסוכות מתוכננת סוכה גדולה.
מחיר הלינה, בים אם אתם זוג ובין אם אתם 6 – 250 שקל ליחידה. קרוואן ממוזג בן 5 מיטות, עם שירותים ומקלחת פרטייים ומצעים עולה 350 שקל ללילה. בנוסף יש במתחם הקמפינג אוהל מרכזי גדול ("כמו אוהל בדואי") מחולק לשניים, בו ניתן ללון על מחצלות ומזרונים תמורת 40 שקל לאדם (מגיל שנתיים). מכיוון שמדובר במושב דתי, בשבתות מתבקשים האורחים שלא להבעיר מדורות או להפעיל מוזיקה בהגברה.

איך מגיעים: עולים מצומת כורסי (סמך) לגולן, ובסוף הכביש (צומת אפיק) פונים שמאלה בכביש 98. אחרי קילומטרים אחדים פונים שמאלה למושב אבני איתן, וומיד שמאלה שוב לכביש עוקף היישוב, משם עוקבים אחר השילוט ולחאן נחחל אל על. היישוב דתי, בשבתות ובמועדי ישראל התנועה היא בדרך עוקפת.

טלפונים: 04-6762670, 050-5204331

הזמנת מקום באימייל dahan670@012.net.il או בפקס: 04-6762670

http://www.tzofit.co.il/sites/han-nahal-el-al/

חוות מונפורטויטו

עיקר העניין בחוות מונפורטויטו שבפארק גורן טיולי הסוסים והחמורים שלהם. בנוסף מציעה החווה מקום לקמפינג ואפשרות לינה בסככות מקורות תמורת 45 שקלים לאדם.
במקום, הסמוך לתצפית על מבצר מונפורט מעבר לנחל כזיב, שתי סככות גדולות בנות 400 מ"ר, מקלחות מים חמים, שירותים, מקררים פינת ליטוף ומקום לעשות מדורה. קבוצות יכולות להזמין ארוחות, אך משפחות צריכות להתארגן בעצמן, ובעיקר לתכנן על מנגל.

איך מגיעים : מצומת שלומי ממשיכים על כביש הצפון (899) ואחרי איילון פונים לפארק גורן, שהחווה בתוכו. יש שילוט.

http://monfortwito.ybay.co.il/

057-7336437

המידע נמסר על ידי מפעילי האתרים והוא על אחריותם

Posted by גילי in כללי

3 תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום חמישי, 19 יולי, 2007 בשעה 14:28 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

3 תגובות to “חושות בצפון”

 1. גולן says:

  למה???
  למה אתם לא עונים לטלפונים שלכם ?? איך ניתן לבצע הזמנות בצורה כזו?
  מתגנב לליבי חשש שכך נראה גם האתר והשרות באתר שלכם!!

 2. שרי רוטבנד says:

  תודה רבה למי שליקט את כל המידע הזאת. זה עזר לי מאד.

 3. מרב says:

  לטובת הגולשים אעדכן שהמחירים באכזיב עלו מאוד מאז. עכשיו בדקתי ומחיר לילה בחושה זוגית עולה 500(!) שח, לילה בחושה משפחתית ל-4 אנשים עולה 730(!!) שח.
  כבר כמו צימר, לא? ..

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>