דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
19 יולי, 2007

קנרס סורי

הקנרס הסורי, שלעתים פורח בגובה הירך, ולעתים בגובה הפנים, הוא צמח רב שנתי שגדל רק בארץ ובסביבותיה: בסוריה, בירדן, בעירק. הוא היחיד מבין 14 מיני הקנרס שגדל בארץ.

הקוץ בעל התפרחת הסגולה הבוהקת כמו מתעלם מהעונה הלוהטת ובלי בושה מרשה לעצמו לפרוח בשיא הקיץ באדמות עמוקות, בעיקר בעמקים נמוכים דוגמת עמק יזרעאל, בצפון בקעת הירדן במזרח הגליל ובגולן.

כמו הקיפודן, גם הקנרס זכה להופיע על אחד מהבולים שהופיעו ב-1980 בסדרת הקוצים. שלא כמו לקיפודן, לקנרס (הנפוץ הרבה פחות) יש קרוב משפחה בחנות הירקות: הקנרס התרבותי לו אנו נוהגים לקרוא בשמו הצרפתי דווקא – ארטישוק.

אומרים כי טעמו של צמח הבר דומה מאוד לזה של המתורבת, אך נוכח קוציו הדוקרניים כל כך, כמו גם נוכח זמינות הארטישוק בשוק, אין טעם להתאמץ ולבדוק. במדריך השדה לצמחי המרפא של ארץ-ישראל, מציין נסים קריספיל כי אבותינו גידלו אותו בגינת הירק, ואכלו את גבעוליו וקרקפותיו: "והקנרס כלאים בכרם" (כלאים ה', ח'). בני עדות המזרח וערביי הארץ אוכלים את קרקפותיו וגבעוליו כשהם מבושלים או ירוקים, בדומה לקנרס התרבותי, מוסיף קריספיל.

השם המדעי (Cynara syriaca) הוא רומי, והשם העברי הוא תעתיק קדום מן השם הרומי. הוא מופיע במשנה ובתלמוד, וכן במשפט מעניין במיוחד בהלכות הכלאיים במשנה תורה לרמב"ם: "והקנבס והקינרס וצמר גפן, הרי הן כשאר מיני ירקות ומקדשים בכרם".

אם כבר גידלו אותו אבותינו (וכבר הופיע אצל קריספיל) אין לצפות שהצמח לא ישמש גם למרפא. "הדרך הפשוטה והיעילה ביותר היא לאכול את הגבעולים הקלופים או את מצעיות הקרקפת, מתובלים במלח או קצוצים בסלט", מציין קריספיל. "שימוש זה כוחו יפה להגביר את התיאבון, לרפא מחלות בדרכי העיכול, מחלות כבד ושטפי דם פנימיים".

גלריה מקושרת: קנרס פורח בעמק יזרעאל

Cynara syriaca2Cynara syriaca1Cynara syriaca

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום חמישי, 19 יולי, 2007 בשעה 22:53 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>