דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
7 נובמבר, 2007

מילון ירוק: הפקדה

הפקדה היא שלב שבו מונחת תוכנית מתאר על ידי וועדת התכנון למשך שישים יום. חוק התכנון והבנייה אינו מציין את תכליתה של ההפקדה, אך נהוג לקרוא לזה הפקדה להתנגדויות או הפקדה לעיון הציבור. מבחינת מגישי התוכנית יש בהפקדה מעין אישור ראשוני של מוסדות התכנון לתוכנית. החוק מחייב אותם לפרסם את דבר הפקדת התוכנית בשני עיתונים יומיים, במקומון, ובשטח עצמו , וכן היכן ניתן לראותה ואת המען והמועד להגשת התנגדויות לתכנית. משרד הפנים מפרסם את הדבר בילקוט הפרסומים. בשלב זה יש לציבור זכות להגיש לתוכנית התנגדות מלווה בתצהיר עו"ד. רק לאחר תקופת ההפקדה תדון ועדת התכנון בתוכנית. במידה שהוגשו לה התנגדויות תדון בהן ועדת משנה להתנגדויות.

ההפקדה היא ההזדמנות הטובה ביותר להתנגד ליוזמות פוגעניות. לאחר שלב זה, צריך סיבות טובות מאוד על מנת שאפשר יהיה להגיש התנגדות לתוכנית (למשל אם נופל פגם בהודעה על ההפקדה, חייבים להפקיד אותה מחדש). מותר לקוות שארגוני הסביבה שנמצאו עד כה בעיקר בצד המתנגד, יימצאו את עצמם בעתיד דווקא מגינים על תוכניות שעיקרן שימור, מפני מתנגדים שייראו עצמם נפגעים מעצירת כוונות הבנייה שלהם.

קישורים

חוק התכנון והבנייה

http://www.tamas.gov.il/NR/exeres/D129ACB3-7445-4F76-8225-FC2D9BFAEB34.htm

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 7 נובמבר, 2007 בשעה 18:38 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>