דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
28 נובמבר, 2007

כן למכונית החשמלית

בתחילת המילניום, כשהמכוניות ההיברידיות צצו בעולם, היה צריך להיאבק שבכלל יאפשרו לייבא אותן לארץ במחיר שפוי ובהקלות מיסוי בסיסיות. אז יכולנו רק לחלום על מה שקורה היום בארץ: ההיברידיות כאן, המדינה מעודדת את בכיריה לרכוש אותן, והנשיא הירוק שלנו שנוסע באחת כזו, מקדם את חזון מדינת המכוניות החשמליות. מהפכה ירוקה.

הרכבים הההיברידיים, צריך להזכיר, הם אמנם חסכני דלק לא קטנים, ובכל זאת הם מונעים בדלק. נכון, הם חוסכים באנרגייה כשהם נכבים ברמזור וכשהם מייצרים בתהליך הבלימה חשמל ולא חום, אבל הם עדיין מזהמים של ממש. הרכב ההיברידי הוא לא יותר מעלה תאנה ירקרק המכסה על מנוע הבעירה הפנימית.

בעוד עשור או שניים לא נבין מה עשינו עם מנוע הבעירה הפנימית במשך יותר ממאה. התרגלנו, ושכחנו שזה הגיוני בערך כמו להאיר את החדר בתנור ספירלה מצוייד במערכת קירור. אנרגיה כימית הופכת באמצעות פיצוץ לאנרגיית תנועה. התנועה הקווית הופכת לסיבובית, ומסובבת את הגלגלים.עם עוד כמה מאות קילו של מערכות נלוות זה גם מצליח לעבוד. אמנם פחות מחמישית מהאנרגיה שבדלק מגיע לגלגלים (השאר הופך לחום), אבל זה נוסע. מנוע חשמלי, מאידך, הופך אנרגייה חשמלית ישירות לאנרגיית תנועה סיבובית, וכשהוא בולם חוזרת אנרגיית התנועה להיות אנרגיה חשמלית.

מי שקונה את הסיפור של ההיברידי הלא מזהם, בוודאי מאמין שהמכונית החשמלית אינה מזהמת, אבל יש מי שלא. אלה מזכירים לנו שמקור האנרגיה החשמלית בתחנות כח. זה אמנם פחם ולא נפט, ואמנם מחוץ לערים, אבל עדיין זיהום של דלקים מחצביים. החומרים המסוכנים שבמצברים גם הם עניין לענות בו. הבעייה, מזכירים הירוקים הכהים, אינה בסוג המנוע אלא במכונית הפרטית עצמה: כל אדם סוחב איתו בועה בת מאות קילוגרמים שדורשת משאבים לייצורה והנעתה, ותופסת שטח רב שפירושו יותר ויותר כבישים. בדומה למכוניות ההיברידיות, המעבר לרכב חשמלי רק מרחיק את הפתרון האמיתי: מערכות הסעת המונים, ומרכזי ערים של קהילה הולכת ורוכבת באופניים.

לאלה צריך לומר – לא להגזים. דבר ראשון יש להיפטר ממנועי הבעירה. זה כשלעצמו חזון שמצריך להשליך לפח האשפה של ההיסטוריה טכנולוגיה וידע השווים מיליארדים על מיליאדים. לפני שלוש או ארבע שנים, היינו מסתפקים במעבר לרכבים היברידיים, היום אפילו מכוניות חשמליות זה לא מספיק ירוק. הגל הירוק בשיאו, והלך הרוחות יכול להשתנות בכל רגע. צריך להיזהר שלא למתוח את החבל הירוק יותר מדי. אם אפשר לנצל את המומונטום ולקדם את המכונית החשמלית – בלתי סביבתית ככל שתהיה – צריך לעשות את זה בהקדם.

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 28 נובמבר, 2007 בשעה 16:22 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>