דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
7 ינואר, 2008

ממשיכים לזהם את הים

הסערה חלפה. השמיים שטופי תכלת. על מנת לוודא את שאני כבר יודע, אני פותח את אתר האינטרנט שמציג את הנתונים: אין רוח (כך שאין גולשי רוח), אין גלים (וגולשי גלים), טמפרטורת המים: 18 מעלות. קריר אך סביר. יום קלאסי לטבילה הגונה. בכדי להוסיף חשק לטבול אני מציץ בעמוד שמראה את הים. מצלמות האינטרנט מציגות ים מושלם, כחול וחלק, מלא שמש. וכך גם כשאני מגיע לחוף: שמים בהירים, חול חם וזהוב, ים כחול, דגל שחור. "זיהום", מסביר המציל. זה בטח נקודתי, אני חושב לעצמי, וחוזר הבייתה מבלי לשחות שחייה של ממש.

לאחר שלושה ימים, אני פוגש בירידה לחול שלט האוסר על הרחצה מפאת הזיהום. אחר הצהריים סוכת המציל סגורה ובקושי ניתן לראות את השלט. אני מנסה להבין מאחד הגולשים אם הוא יודע במה מדובר. "מה אכפת לי, יש גלים", הוא אומר ונכנס למים.

מתברר שזה הביוב של הרצליה. מערכת הביוב העירונית לא עומדת בעומס מי הגשמים שמשום מה מופנים אליה, והביוב זורם לים. עוד יום יומיים והדגל הלבן שב להתנוסס מעל סוכת המציל. ואני חוזר להינות מחוף ריק מאדם כמעט, עם אקלים שמזכיר חופים עמוסים של צפון אירופה בקיץ. עד הסערה הבאה.

הסערה חלפה. הפעם, אני מחליט, אמנע מאכזבות מיותרות. לפני היציאה אני גולש לאתר משרד הבריאות המציג את מפת איכות מי הרחצה בחופים. שמח לגלות שאין זיהום, אני יוצא אל הים האידיאלי: השקט הצלול של אחרי הסערה. כולי שמחה אני מתרגל נשימות כל הדרך ומתחבר לתודעת המים הקרים. שמים בהירים, חול חם וזהוב, ים כחול, דגל שחור. שילכו לעזאזל.

אחרי פנייה לדוברות המשרד, עודכנה המפה, מאז החוף מופיע כמזוהם. הזיהום עובר ושב, אבל המפה לא מתעדכנת. אף רשות לא טורחת כמובן ליידע את הציבור בעניין בהודעות לעיתונים למשל – לא הרשות המקומית המזהמת, לא העירייה שחוף הרחצה באחריותה, לא משרד הבריאות, לא המשרד להגנת הסביבה, ולא משרד הפנים שחופי הרחצה באחריותו. העניין אינו הקושי האישי להמשיך בהידרותרפיה הפרטית שלי, אלא שבזמן שחופי הרחצה (הפתוחים) אינם זוכים לפופולריות רבה, ממשיכים לחרבן לנו את הים באין מפריע. שילכו לעזאזל.

IMG_3338

קישורים

http://www.isracam.co.il/

http://www.health.gov.il/pages/default.asp?maincat=26&catid=400&pageid=2712

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שני, 7 ינואר, 2008 בשעה 22:42 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>