דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
8 ינואר, 2008

פעילה: ליאורה אהרון

מי

ליאורה אהרון, 40 אם ל-4 ממצפה בגליל. מדריכת טיולים.

מה

מנהלת עמותת אל"ס, אזרחים למען הסביבה בגליל. לאחרונה במשותף עם עו"ד ג'מילה הרדל ואכים.

מתי

ב-7 השנים האחרונות

איפה

נו באמת, בגליל. וגם ברמה הארצית

מהות

בעת אירועי אוקטובר עזבה אהרון, "בנסיבות מחמירות" כהגדרתה, את החברה להגנת הטבע בה עבדה 17 שנים. "חשבתי שעולמי חרב עלי, ופתאום הגיע איזה טלפון שהציע את העבודה הזו". עמותת אזרחים למען הסביבה בגליל, כבר הייתה קיימת עשור, וגם רשמה הישגים דוגמת מניעת הקמת איזור תעשיה בכברי וסגירת מפעל סאסא כימיקלים בצבעון. אהרון הפיחה חיים חדשים בעמותה "כשנכנסתי, לא היו הרבה נושאים בטיפול", היא אומרת, "ואני יצקתי לזה את התכנים שלי".

אהרון התמקדה במפגעים סביבתיים, במפעלים המזהמים, ובזיהום המים והנחלים. נוכח דרישות התפקיד הפכו 15 שנות טראומה מחשיפה לתקשורת, למוקד העבודה שלה. משליחת כתבים לראיין 10 מפגינים, ועד להכנת תחקירי עומק שמצליחים לזעזע את אמות הספים של מושאיהם: תעשיות אלקטרוכימיות ("שהצלחנו להביא לסגירתו"); חוד פלדה (תביעה ייצוגית של מעל מיליארד שקל); נחלי הגליל המערבי; ולאחרונה תחקיר אודות האגודה למלחמה בסרטן והקשר שלה למפעלים מזהמים.

אהרון, שהפכה לאחת הפעילות הבולטות בתנועה הסביבתית, השתתפה ביוזמה להקמת הקואליציה לבריאות הציבור, השתתפה בהקמה של 'טבע נקי', וחברה בוועד המנהל של ארגון חיים וסביבה. אל"ס, חשוב לה להדגיש, היא יהודית-ערבית. הניהול, הצוות, ומאות החברים הם מכאן ומכאן.

ציטוט

"מפעל שפוגע אנושות כל-כך בבריאות העובדים שלו, הסיפור של זיהום הסביבה, הוא תופעת לוואי. הוא משתמש בעובדים וגם בסביבה, כחלק מחומרי הגלם. הוא בכלל לא רואה בהם איזשהו ערך".

מוטו

"העולם הוא מקום מסוכן, לא בגלל אלו שעושים רע, אלא בגלל אלו שמביטים ואינם עושים דבר" (א. איינשטיין). ובמילה אחת – איכפתיות.

he world is a dangerous place, not because of those who do evil, but because of those who look on and do nothing. Albert Einstein

קישורים

http://cfe.org.il

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=529523&sid=126

Posted by גילי in כללי

3 תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שלישי, 8 ינואר, 2008 בשעה 16:47 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

3 תגובות to “פעילה: ליאורה אהרון”

 1. קובי says:

  תבוכרי גברת ליאורה אהרון
  חזקי ואמצי בכל מעשייך

 2. חנה says:

  כן ירבו נשים כמוך

 3. אלה says:

  תזכירי לנו איפה את גרה? במצפה חרשים? האם זו לא שמורת טבע? אז רק רגע… שומרת טבע וסביבה חייה בתוך שמורת טבע? רגע… זה לא נגד החוק במדינת ישראל? תפסיקי לצקצק בלשונך וצאי לעבודה, וסורי נא ממקום מגורייך שבתוך שמורת חרשים!!!

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>