דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
3 פברואר, 2008

פעיל: יותם אביזוהר

IMG_2766

מי

יותם אביזוהר, 33

מה

מנכ"ל עמותת ישראל בשביל אופניים

מתי

מנהל את העמותה ב-6 שנים האחרונות

מקום

עמותת "תל אביב בשביל אופניים" נוסדה בקיץ 1994 על ידי רוכבים תל-אביביים, שמאסו במציאות התחבורתית הבלתי נסבלת עבור רוכבי האופניים בעיר. ב-2005 התפתחה העמותה ממוניציפאלית לארצית, ושמה הוחלף לישראל בשביל אופניים.


מהות

אביזוהר רואה באופניים "איזהשהו חיבור בין האדם לאדמה". הוא בא עם תפיסת עולם סביבתית-חברתית, היה בחוגי נוער וסביבה, ושירת שנת שירות בחברה להגנת הטבע. תמיד רכב על אופניים. לעמותה הגיע כמתנדב לאחר שסיים לימודי אדריכלות נוף והגיע לתל אביב. "ראיתי דוכן של חבר'ה נחמדים", הוא מספר, "הסבירו לי שזו עמותה שעובדת עם מתנדבים, והחלטתי לתרום מהידע שלי בתחום התכנון". לאחר שגם שימש רכז בעמותה עבר לנהל אותה. עד לפני שנים אחדות נתפס הדבר כאיזוטרי, ותאב"א, גם אם ניסתה להשפיע על מקבלי ההחלטות, בעיקר קיימה מדי חודש את אירועי מסה קירטית, רכיבה הפגנתית להעלאת המודעות, שממשיכים להתקיים ומתקיימים כיום גם בירושלים ובאר-שבע. כיום מוצאת את עצמה העמותה במרכז תהליך הפיכת האופניים לכלי תחבורה שימושי. "זה סיפוק אדיר לראות שהדברים זזים. אנחנו ממש רואים איך שהדברים קורים. לראות אנשים רוכבים על התכנונים של שנה שעברה".

בעמותה אלפי חברים וכ-250 פעילים, בהם אנשי תכנון. חלק ניכר מפעולתה הוא בסיוע בתכנון תשתיות האופניים, באמצעות כתיבת הנחיות לתכנון שבילי אופניים. בשנה שעברה פנו לעמותה לא פחות ממאה רשויות מקומיות המעוניינות להיעזר בה לפיתוח תשתית אופנים. העמותה מטפחת קהילות רוכבים ביישובים רבים, וכן מפעילה פרוייקטים דוגמת 'אופניים בשביל העבודה' עם חברות מסחריות, או 'שבילים בטוחים לבית-הספר', עם מוסדות החינוך. לאחרונה קידמה עצומה בנושא המחדל ששמו איסור העלאת אופנים לרכבת עליה חתמו כבר כתשעת אלפים איש. העבודה, אומר אביזוהר היא חוויה מדהימה, הרבה בזכות הפעילים, "מיקס של אנשים שלכאורה אין להם שום דבר משותף חוץ מהאמונה שזה יעשה טוב, האמונה שאפשר לשנות, והנכונות להירתם".

את הידע שצבר אביזוהר אודות הדרכים לקדם תחבורת אופניים בישראל, הכניס להצעת החוק לעידוד תחבורת אופניים (עוד לפני שהדברים עברו לצוותים המשפטיים של מגמה ירוקה ואט"ד שעמלו על ניסוחו המשפטי). החוק שיזם ח"כ דב חנין, שעליו חתמו 70 חברי כנסת, קובע בין היתר כי רשויות מקומיות יחוייבו לסלול שבילי אופניים, חברות האוטובוסים והרכבת יאפשרו הסעת אופניים ללא תשלום, תמריצים ינתנו למעסיקים שיעודדו רכיבה לעבודה ולעובדים שיגיעו לעבודה באופניים, ותחויב התקנת חניונים מלתחות ומקלחות במקומות עבודה. התמיכה לה זוכה הנושא לאחרונה חורגת בהרבה מתחומי הכנסת, האווירה הכללית השתנתה "זה נראה כאילו פתאום כולם איתך", אומר אביזוהר, שמאמין מאוד במה שהוא עושה, "אנחנו עוזרים לייצר מציאות טובה יותר".

ציטוט

אני מאמין שכשנייצר את התשתית זה יהיה גורף, ונראה יותר ויותר אנשים שמשאירים את האוטו בבית

מוטו
יהיה

קישורים

ישראל בשביל אופניים

http://bike.org.il/

הצעת חוק לעידוד תחבורת אופניים (באתר חיים וסביבה!)

http://www.sviva.net/filesystem/law.doc

Posted by גילי in כללי

2 תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום ראשון, 3 פברואר, 2008 בשעה 0:08 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

2 תגובות to “פעיל: יותם אביזוהר”

  1. דנה says:

    כל הכבוד. יותם – אני איתך!

  2. גל says:

    והיום שר התחבורה הנחה את רכבת ישראל להעלות אופניים לרכבת.
    יותם- החלום מתגשם?! ;)

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>