דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
3 פברואר, 2008

מילה טובה לגדעון עזרא

כי כשמגיע מגיע

באמצע דצמבר הבטיח מִנהל התכנון לחברי השדולה הסביבתית של הכנסת, לערוך שימוע ציבורי בעניין הקמת תחנת כוח פחמית שנייה באשקלון. לפני שבועות אחדים נערך אותו "דיון ציבורי" הדיון נסגר בפני רוב הציבור וכלי התקשורת, וארגוני הסביבה מחו נגד קיום "דיון ציבורי ללא ציבור". המחאה אפילו הוכיחה את עצמה: ברגע האחרון שונה שם הישיבה ל"דיון בפורום מורחב". לאור זה (גם כן אור), ראוי לציון דיון ציבורי שנערך למחרת היום ברמת אביב – דיון ציבורי בנושא בנייה ירוקה.

את הדיון יזם השר להגנת הסביבה, גדעון עזרא, ולמרות שהדבר לא זכה לפרסום בכלי התקשורת, אולם אודיטוריום המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה – אולם לא גדול במיוחד – היה מלא עד אפס מקום.

כמעט כל המי ומי של התחום הגיע. גופים רלוונטיים דוגמת התאחדויות הקבלנים, ארגוני אדריכלים ומתכננים, מכון התקנים, השלטון המקומי, ארגונים ירוקים, עמותות לבנייה ירוקה ומשרדי ממשלה, הציגו את עמדותיהם בדיון.

מי שנוכח באירועים שמופיעים בהם פוליטיקאים, בעיקר שרים, מכיר היטב את התבנית: השר עולה, מברך את הנוכחים בסדר מעמדם, מציין כמה הנושא חשוב, מוסיף כמה מילים, ומסיים בהתנצלות על כך שהוא היה מאוד שמח להישאר, אבל בדיוק צץ לו בלוח הזמנים משהו לא צפוי, והוא חייב לעזוב. במקרה זה, עזרא, לא רק שיזם את השימוע הציבורי, אלא ממש ישב בקהל והקשיב, אפילו רשם לעצמו כמה דברים.

יתרה מזאת, בחלקו השני של הדיון, כשעזרא עבר לשבת על הבמה, כל מי שרצה בכך – יהא זה סטודנט לאדריכלות, יזם שרוצה לקדם את הטכנולוגיות שהוא מוכר, או מי שמנסה לבנות בנייה ירוקה ונתקל בקשיים ביורוקרטיים – קיבל הזדמנות לומר את דברו.

מגיעה מילה טובה לשר. נכון, הוא בסך הכל עושה את העבודה שלו, אך למרבה הצער, במציאות לה אנחנו רגילים בסביבה, זה בהחלט ראוי לציון. נותר רק לקוות שהבנייה הירוקה, תחום שעשוי לחסוך במשאבי חומר ואנרגיה אדירים, גם תזכה ליישום לפחות חלק מהרעיונות שהועלו בפני השר.

IMG_4813

IMG_4815

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום ראשון, 3 פברואר, 2008 בשעה 12:29 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>