דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
4 מרץ, 2008

פעילה: לימור אלוף

IMG_5942

מי

לימור אלוף, 47, חיה עם בן זוגה ושלושת ילדיהם

מה

יועצת לחשיבה אקולוגית. יזמה את הקמת הקרן הירוקה (של אלטשולר-שחם), ויועצת לה. חלק מהפורום הירוק של בית הנשיא.

איפה

רמות השבים

מתי

בשנת 1993. משנכנסה להריון החליטה שהיא לא מתכוונת לתת לעובר שלה לאכול את כל הרעלים שיש בתוצרי החקלאות התעשייתית, ועברה לאכול אוכל אורגני ("תמיד הייתי עוף מוזר, מישהו שקרא תיגר על חשיבה קונבנציונלית"). כעבור שנים אחדות, כשעמדה לבנות קן עם בן זוגה לחיים, גם חיפשה "אם יש דבר כזה שנקרא בית אורגני", חיפוש שהביא אותה להפוך ליועצת לחשיבה אקולוגית בשנת 1999.

מהות

"מה שאני יודעת לעשות זה ללמד לחשוב באופן אקולוגי מעמיק". בסופו של תהליך בניית הבית הירוק הפרטי, התבקשה להרצות על כך בטכניון. בדרך גם סיימה קורס מקוון לחשיבה אקולוגית במכון בדנמרק. ההרצאה בטכניון הפכה לקורס, ואלוף חברה לקבוצת מדענים שבדיים, שעסקו בפיתוח מתודולוגיה מדעית שמגדירה את יעדי הקיימות. היא הפכה נציגת הקבוצה (דה נטורל סטפ TNS) בארץ, וכיום היא על תקן ידידתם פה. בסוף המילניום, כאמור, התגלגלה לעבוד עם חברות מסחריות. תנובה ואחר-כך אחרות. אלוף החליטה שהיא הולכת לעבוד רק עם "גופים שמעוניינים לעבוד על חשיבה אקולוגית אסטרטגית, ומחפשים מסגרת חשיבה מדויקת, מדעית". הדברים הנקודתיים, חסרי המנהיגות, לא עניינו אותה. מדהים לחשוב כמה יכולים להשתנות הדברים. כשהתחילה, לפני פחות מעשור, זה נחשב תלוש לדבר, למשל, על זה שחייבים להפחית צריכת אנרגיה. "לא היה הקשר שיתמוך בזה. למעט הדיבור שלי".

אלוף עוסקת הרבה במגבלות יכולתה של המערכת הטבעית לספק את מאוויי המערכת הכלכלית. "אנחנו בתחילתה של מהפכה ירוקה גדולה", היא אומרת ומצטטת את מזכיר האו"ם, באן קי מון כמי שאמר שהמהפכה הירוקה תהיה יותר גדולה מכל המהפכות שידענו במאתיים השנים האחרונות, כולל מהפכת המידע. "אני חושבת שזה עידן החיים הכי מסעיר"

מוטו

"חשיבה אקולוגית תגדיר ותגביל את מרחב הפעילת הכלכלית

ציטוט

אנחנו, הדור שלנו ושל הילדים שלנו, נצטרך להמציא מוצרים חדשים לחלוטין.

תמונות נוספות
IMG_5948IMG_5955IMG_5942

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שלישי, 4 מרץ, 2008 בשעה 8:52 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>