דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
4 מרץ, 2008

שדה הבור

בימים אלה נמצא איריס הארגמן בשיא פריחתו באיזור החוף. בכמה וכמה מקומות בין חדרה לאשדוד נותרו ריכוזי פריחה של הפרח המאויים. אחד הידועים שבהם הוא 'שמורת אירוס הארגמן' בנתניה. בעונה זו, בעיקר בסופי השבוע, זוכה השמורה למספר רב של מבקרים. לעתים נדמה כי בין מכונית הגלידות, "הגזלן", לבין המוני המבקרים, לא ממש מצליחים להינות מהפריחה. מי שמעוניין להחליף את אווירת ההפנינג בביקור שקט אצל הפרחים היחודיים, יכול למצוא ריכוז פריחה גדול בשדה הבור, כמה מאות מטרים מזרחית לשמורה. הזדמנות אולי אחרונה: במקום בו עתידה לקום עוד שכונה חדשה לנתניה, שכונת האגם.

חונים בחנייה של פארק האגם, פארק שהולך ומוקם (על פרחי הבר) סמוך לשלולית דורה. במקום יש גם גן הרפתקאות שאפשר לבלות בו. וצועדים על השבילים החצי סלולים מזרחה אל מעבר לשלולית. כאן המקום להזכיר כי טוב עושה היתה עושה הקרן הקיימת לו לא הייתה דורסת איריסים במסגרת עבודות בניית הפארק שהיא מבצעת. עוברים את הגדר שמחלקת את עתיד השטח לפארק ולשכונה, ממשיכים ישר, בין מרבדי פריחה צהובים וסגולים עד לשלט "שדה הבור" המכריז כי זוהי חלקת מחקר ללמידה חוץ כיתתית לילדי נתניה, ומבקש: "נא להימנע מפגיעה בשדה". במנהל מקרקעי ישראל ובמנהל התכנון כנראה לא קראו את זה. מלבד קצת פסולת בניין, וחלקה אחת שנראית כאילו בוצעה בה גניבת חול, המקום בלתי פגוע. האיריסים, ומינים אחרים, משולטים בחלקם ומוקפים בסימונים – מלאכתם של תושבי האיזור שמנסים (בעזרת אדם טבע ודין), לשמור על פרחי הבר.

אפשרות נוספת היא לפנות מזרחה ברחוב שלום עליכם (מול שמורת האיריסים), להמשיך עד פינת רחוב חבצלת, ומשם להיכנס (צפונה), אל השטח הפורח.

IMG_5658 IMG_5662IMG_5645IMG_5628IMG_5665

Posted by גילי in כללי

3 תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שלישי, 4 מרץ, 2008 בשעה 11:52 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

3 תגובות to “שדה הבור”

 1. יעל says:

  עוד ירוז הארגמן באזור, ללא ערימות מטיילים: שמורת קדימה. לא רחוק מיער קדימה, שמורה מיניאטורית עם המון פריטים וגם ריכוז גדול של שום תל אביבי. לצד אלו אפשר למצוא קצת בן חצב יקינטוני, תורמוסים, פרגים, חומעה, טופח, מצילות, חרציות ועוד.

 2. גילי says:

  ואם כבר הזכרת את זה, אז שווה להוסיף שגם שם מתנהל מאבק תושבים על עתיד השמורה.

  http://kfar.qadima.googlepages.com/

 3. כפר קדימה-צורן says:

  באותו עניין מומלץ לעניין בנייר עמדה שהוציאה החברה להגנת הטבע עם פורום כפר קדימה-צורן,למען איכות החיים והסביבה בנושא השמורה וכל הרצועה הירוקה מצפון לקדימה
  http://kfar.qadima.googlepages.com/green_north_corridor

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>