דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
18 אפריל, 2008

התרגיל המבריק של סלקום

חברת סלקום מצאה דרך מבריקה וזולה לשטוף את עצמה קצת בירוק: הלכה ורכשה לאחרונה 5,000 כרטיסי חבר בחברה להגנת הטבע על מנת לחלקם ללקוחותיה החשובים.

בנוסף לכך שאשני החברה החברה להגנת הטבע מייצגים את הציבור במוסדות התכנון שדנים בין היתר בתמ"א 36, בתוכנית המתאר הארצית לתקשורת, שעניינה בין היתר אנטנות סלולריות, החברה מנהלת מאבק ישיר בסלקום, בנושא סגירת חופים לאירועים דוגמת "ווליום כנרת" וגמר כוכב נולד.

"רכישת חברות בחברה להגנת הטבע פתוחה לכולם, והיא מהווה הזדהות עם מטרות החברה ותרומה לפעילותה..", מגיבים שם, וכנראה לא מבינים שזה בדיוק מה שסלקום רצתה: להצטייר כמי שמזדהה עם המטרות. את הקופון האמיתי חותכת סלקום מן האופן שבו תופס הציבור את עולם שיתופי הפעולה. הלוגיקה היא שאם סלקום נותנת כרטיסים למשהו של מישהו, אז המישהו הזה עושה איתם עסקים, כי אין מצב שהם משלמים מחיר מלא על משהו. ואם החברה להגנת הטבע עושה עסקים עם סלקום, אז סלקום כנראה לא ממש מזיקים לסביבה. הפוך על הפוך.

דוברות החברה להגנת הטבע טוענת בתוקף שאין כאן כל שיתוף פעולה עסקי, ואפילו לא הנחת כמות במחיר. כך או כך, לסרב למכור כרטיסי חבר, כנראה לא יכולה החל"ט, והנה היא מצאה את עצמה כרוכה שלא בטובתה במפעיל הסלולרי, וחשודה בניגוד עניינים. אם מישהו חשב על זה בסלקום, זו הברקה של ממש. מלבד דבר אחד: עכשיו, נוכח הפרסומים יאלצו אנשי החברה להגנת הטבע להקפיד עם עצמם הקפדה יתרה בכל עניין שסלקום מעורבת בו, ולא לוותר גם על קוצו של יו"ד. גם זה סוג של ניגוד עניינים.

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שישי, 18 אפריל, 2008 בשעה 1:21 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>