דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
1 מאי, 2008

פעילה: עדי לוסטיג

IMG_5875

עד שלא ישאר עץ, והכל יהיה בטון, וכל השמיים יהיו שחורים, ונצטרך ללכץ עם מסכות, אנשים לא יבינו?! כל הפיתוח הזה הורס אותנו. אנחנו נלחמים בכסף שזה משהו שאנחנו בני האדם יצרנו, וזה משהו שהורס אותנו

מי

עדי לוסטיג, תלמידת תיכון בת 18 מבית עובד

מה

רכזת מתנדבים בוועד להצלת חוף פלמחים

איפה

בחוף פלמחים כאילו

מתי

בחורף האחרון הלכה לטייל כמנהגה בחוף פלמחים. "יום אחד הגעתי, ואני רואה שמתחילים לצמוח עמודים וגדר פח. הזדעזתי". הזדעזעה, והניעה את המאבק.

מהות

מנהל מקרקעי ישראל הוציא למכרז שטח חוף המיעוד על סמך תוכניות ישנות להקמת כפר נופש, והשטח בן 70 הדונמים נמכר בעבור הסכום המגוחך של 8 מיליון שקל. אך אישורי הבנייה טרם הוצאו, אך הידם כבר 'גילח' את רוב השטח וגידר אותו. "אמרתי לעצמי – אין מצב שגם את הים שלנו לוקחים, שחיייבים חייבים חייבים לעשות משהו", היא מספרת. "התחלתי לחפש כל מיני אנשים שיכולים לעזור".

לוסטיג חברה לכמה אנשים שבאו לעזור, אבל את הדחיפה העיקרית קיבל המאבק באינטרנט. היא פתחה קבוצת פייסבוק בעניין. "יומיים אחרי שפתחתי התלהבתי שהיו שם 16 אנשים. אמרתי לעצמי וואו יש לי 16 חברים בקבוצה". השמועה עברה, ותוך פחות שבועיים היו אלפי חברים בקבוצה. "הייתי בשוק". היום רשומים בה כ-7000 איש, שמתעדכנים בנוגע למאבק.

"זה התחיל מאוד תמים, רק בקטע של לנסות ולשמור על חלקת הטבע הנקייה הזו, וזה הפך לעסק מאוד מלוכך עם כל מיני דברים שלא רציתי לדעת", היא מספרת, כארחית פשוטנ האמינה שלאנשים שמנהלים את העניינים אכפת מהאזרחים שחיים פה. "גיליתי שזה ההיפך הגמור, ושכל הכללים והחוקים הם על מנת להגן על המערכת ועל האנשים שיש להם כסף".

חשוב לה להדגיש שזה מאבק של הציבור, ולא של ארגוני הסביבה. "אם הגופים הירוקים בארץ היו באמת עושים, לא הייתי צריכה לעשות את זה. כנראה לאף אחד זה לא היה באמת חשוב והם לא עשו את העבודה שלהם". היא גם לא מעלה בדעתה שהמאבק ייכשל. "אנחנו בדוק מנצחים" היא אומרת, "אין מצב שלא. משום בחינה הגיונית אין סיכוי שהדבר הזה קורה. החוף הזה ישאר כמו שהוא". לדעת חלק מהעניין הוא הנוכחות המתמדת שלה ושל החברים שלה בחוף, גם בסערות החורף הקשות. מאז שהם שם לא המשיכה הבנייה. "כשהגיע הטרקטור, אמרתי לו, אתה לא זז, כל נזק שאתה פה הוא בלתי הפיך. והוא הפסיק, וחיכה עד שהגיע הצו שאסר את המשך העבודות".

ציטוט

עד שלא ישאר עץ, והכל יהיה בטון, וכל השמיים יהיו שחורים, ונצטרך ללכץ עם מסכות, אנשים לא יבינו?! כל הפיתוח הזה הורס אותנו. אנחנו נלחמים בכסף שזה משהו שאנחנו בני האדם יצרנו, וזה משהו שהורס אותנו.

מוטו

הטבע יותר חזק מכולנו. אם נדאג לו הוא ידאג לנו. אם ממשיכים ככה, יהיה איזשהו מעשה גדול של הטבע שיהפוך את כולם. כי אנחנו הולכים בדרך מה-זה לא נכונה.

Posted by גילי in כללי

תגובה אחת »

פוסט זה פורסם ב- יום חמישי, 1 מאי, 2008 בשעה 12:39 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

תגובה אחת to “פעילה: עדי לוסטיג”

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה) says:

    http://www.palmachim.com/homepage/202/דף_הבית/

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>