דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
7 אוגוסט, 2008

פעיל: איתי ענר

מי

איתי ענר, 43, מדריך טיולים, ובעל אולפן לעריכת סרטים. נשוי + שתיים

מה

מוביל מאבקים סביבתיים באיזור מיצפה רמון ובהם: חציבת חרסית אדומה בלב המכתש, קו מתח גבוה שעלול לחצות את המכתש, סגירת כביש 40 על ידי הצבא, ועתה גם שיתוף הציבור ושקיפות בהליכי התכנון, בעיקר בהקשר תכניות לבניית שכונות מגורים, בתי מלון ומיזימי תיירות מדבר על קצה המצוק.

מתי

מאז הגיע למצפה רמון לפני כ-7 שנים

מקום

מיצפה רמון

מהות

לפני שנים אחדות החליט ענר לפרוש מהמירוץ שהציעו החיים של מפיק בתל אביב לעבור למדבר. עוד קדם לכן היה פעיל בנושא זכויות אדם. "בשלב מסויים הבנתי שהאדם יכול לזעוק, אבל האדמה לא. אחרי תחנת ביניים בת שנתיים במושב, בה הקדיש לא מעט להכרת התחום הסביבתי, ובין היתר הצטרף לקבוצת 'שומרי הגן', בחר במיצפה רמון. חיפשתי מקום עם קהילה חמה ומגוונת שאפשר גם להשפיע קצת". ברור היה לו שהוא עומד להיות מעורב במאבקים על עתיד העיר. "הדבר הראשון שעשיתי לפני ששכרתי בית במיצפה רמון, נסעתי למיזבלֶה, שזה בכל מקום זה הראי של היישוב. שם אתה יכול לראות מי גר, מי מנהל, ואיך מתנהל היישוב. טיילתי שם, ישבתי והסתכלתי". השפכים שגלשו ממכון הטיהור לנחל חווה, עדיין גולשים מדי פעם, הוא אומר, "גם בזה עוד נטפל".

היום ברור לכולם, גם למקבלי ההחלטות, שהחזון של מצפה רמון הוא תיירות. "כל דבר אחד שניסו פה – לא תפס". המאבקים נסובים על איזה סוג של תיירות רוצים לפתח: תחרות עם אילת או ים ימלח או תייירות ייחודית, סביב המדבר, אקולוגית, תיירות שתשמור על החוויה המדברית של השקט, של היעדר זיהום אור. "אנחנו כן רוצים לפתח. אנחנו רוצים מיליון תיירים בשנה אבל אחרת".

ציטוט

החוכמה היא שצריך ללמוד איך עובדת המערכת ואז אפשר להיאבק בה, והעיקר הוא לקחת אחריות על החיים שלנו.

מוטו

"החיים זה לא גזירת גורל. יש לנו זכות וחובה להשפיע על העתיד של הילדים שלנו".

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום חמישי, 7 אוגוסט, 2008 בשעה 9:53 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>