דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
1 ספטמבר, 2008

פעיל: יואב נקש

מי

יואב נקש, 34, גרפיקאי וצלם

מה

יוזם "צבע ירוק – עולם כחול". מבצעי ניקיון בחופי אשקלון

מתי

מאז תחילת 2007

מקום

אשקלון

מהות

לפני שנה וחצי הקים נקש את אתר האינטרנט 'צלם ים' במטרה הייתה למקד קהל מהדרום שמירב עיסוקו הוא הים, ולקרב את הפריפריה למרכז. האתר מופעל בהתנדבות, לא נתמך על ידי חברות מסחריות ולדברי נקש בא לתת דוגמה לדברים אחרים שיש בעולם האינטרנט וכתבות יותר מעמיקות. בין היתר ניתן למצוא בו שידור יומי של סרטון וידאו שעוסקים בים: תחזית גלים ורוחות, פעילויות ספורט ונופש, צילומי שקיעות, וגם תיעוד של מבצעי הניקיון שהוא מארגן.

"המטרה לא הייתה איכות סביבה", מספר נקש, גולש ושופט בתחרויות גלישה, "תחום איכות הסביבה תמיד היה ברוחי ובנפשי אבל בזכות המדיה הצלחתי להוציא לפועל דברים שהפריעו לי ולחברים הקרובים שלי". כשעוסקים בים – באשקלון, כמו במקומות אחרים לאורך החוף – אי אפשר שלא לראות בעיית הלכלוך בחופים. נקש, יחד עם חבריו החל במבצעי נקיון של החוף בתחילה תחת הכותרת 'גולשים ומנקים'. עד יוני אחרון, כאשר נסע לחופשה בחו"ל התקיימו מבצעי הניקיון מדי יום שישי.

הגרעין הקשה של קבוצת הפעילים כולל כ-50 איש ולעת עתה הם כמעט ולא מקבלים שום סיוע: נסיונותיו להתחבר לארגוני הסביבה לא צלחו וגם מהבטחותיה הרבות של העירייה כל מה שזכה לו הוא שקיות ניילון וכפפות. "היית מאמין? זה משהו שמאיים על העירייה". כך או אחרת נקש מתכוון להמשיך בפעילות למען חופי הים, ומקווה שהקמת העמותה בה החל תסייע לו במאמציו אלה.

מוטו

הקרבה אישית למקום שבו גדלתי, ואותו אני אוהב.

ציטוט

אני בסך הכל מאוד מאושר ממה שאני עושה

.
קישור
צלם ים http://tzalam.streamer.co.il/

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שני, 1 ספטמבר, 2008 בשעה 21:15 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>