דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
11 ינואר, 2007

בוטל "מפקד" עופות המים

בעקבות הצעת אי אמון בממשלה, הורה השר להגנת הסביבה, גדעון עזרא, לדחות את מפקד עופות המים שתוכנן למחר ולמחרתיים.

מפקד עופות המים נערך כמעט 40 שנה ברציפות, תמיד בשישי שבת, על ידי מאות פוקדים, במאות מקווי מים בארץ. השנה, שמו לב לעניין 8 חברי כנסת שמוטרדים מחילול שבת המוני, ופנו לשר לאיכות הסביבה שיימנע את הדבר.

"השר ביקש שהנדחה את המפקד" אומר דובר רשות טבע והגנים, מושון גבאי, "ונעתרנו לבקשתו". בקשת השר, אומר גבאי, נעשתה לאור הגשת בצעת אי אמון, 8 חברי כנסת נגד חילול השבת בצורה המונית, גבאי מדגיש כי המפקד יתקיים באחד השבועות הקרובים, ומעריך שאפשר יהיה לגייס את המתנדבים שלא בשישי -שבת, היות שמדובר באנשים רציניים ומקצועיים בתחום. לדבריו, לא תהיה לדחיית המפקד בעל החשבית הבינלאומית השפעה משמעותית מבחינת שמירת טבע, "זה עניין של התארגנות".

עופר קול, יועץ התקשורת של גדעון עזרא: הסיעות החרדיות איימו במשבר קואליציוני, השר ביקר להקפיא את זה בינתיים, עד לבחינה מחדש. ההחלטה אינה סופית והיא מייחסת עד להחלטה סופית שלו, שתתקבל בלי הלחץ של כניסת שבת ובלי האיומים.

הצפרית שלומית ליפשיץ התכוונה להשתתף במפקד, והופתעה לקבל טלפון מהפקח באיזור המגורים שלה שהודיע לה על הביטול. "אתה יודע, זו אופרציה רצינית, עובדים על זה המון זמן, הייתה הכנה רבה. זה לא משהו שבהינף יד מבטלים. מאוד חבל". עוד מציינת כי ניתנה להם האפשרות להשתתף במפקד ביום שישי."חלק מחובבי הטבע והצפרים, הם שומרי מסורת, והם עושים את זה בימי שישי".

השאלה המעניינת היא, האם עתה יורה השר על הפסקת שאר חילול השבת ההמוני שמבצעת הרשות, ושאינו פיקוח פיקוח. היינו מציעים להתחיל מסגירת הקופות בשערי השמורות.

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום חמישי, 11 ינואר, 2007 בשעה 21:35 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>