דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
7 דצמבר, 2008

התנועה הירוקה – אני מתמודד בבחירות

החלטתי (עד עכשיו לא ברור לי מאיפה זה בא לי) להתמוד בבחירות הפנימיות של התנועה הירוקה לרשימה לכנסת.

בעמוד זה מפורטות עמדותי בנושאים השונים, כפי שהועלו על ידי חברי התנועה. אנא השתמשו במנגנון התגובות על מנת לשאול שאלות ולהעלות נושאים.

שואל עופר: כתבת אני לא מאמין בהפרדה כפתרון לסכסוך האזורי. אשמח לשמוע מה גישתך בנושא

יש ארץ אחת, יחידה אקולוגית אחת עם שני שמות. אין שתי ארצות 'ישראל' ו'פלסטין', אלו שני מושגים תקשורתיים שמאחוריהם ניצבת ארץ אחת, אהובה ושסועה. ארץ ישראל, היא פלסטין, פלשתינה עבור מי שעדיין מתקשה עם המושג.

אפשר להמשיך ולשחק בנדמה לי ולאמר שערביי החוף, הגליל והנגב אינם פלסטינים, אפשר לומר שהכיבוש שכולם מדברים על סיומו התחיל ב-67, אך כשאני שומע את המושג כיבוש, אני זוכר להזכיר לעצמי את המושג כיבוש יפו. (יוסף תמיר סיפר לי על זה פעם, על החרפה שבמסע הלוויה שנערך לחללי האצ"ל ברחוב אלנבי, אבל זה לא לעכשיו).

על איזה הפרדה מדברים פה!? איפה נעשה הפרדה?! בחסן בק?! מסביב למצפה חורשים!? מסביב לקיבוץ חורשים?! מסביב לשפרעם?! אולי בתוואי חומת ההפרדה?! אה,בגבולות 67. מי שמדבר עליהם, לא ראה את מרחב התפר כבר הרבה הרבה זמן.

אני ממליץ לכל מי שלא ראה את השטח או את השטחים לאחרונה (אולי כי בתודעה שלו הוא כבר "החזיר" אותם) להתחבר למציאות, לעלות לנקודת תצפית למשל מעל ליישוב נירית, או מהמגדל של מתן, ולומר איזה הפרדה הוא הולך לעשות. איזה קו הוא הולך להעביר באיזור בו נמצאות כפר סבא וכפר ברא, אלפי מנשה וג'לג'וליה, ושדי חמד וכפר קאסם ומתן וחבלה ונירית וירחיב ואורנית, וחרבת ראס א-טירה פיתוח, וזה עוד לפני שמסתכלים קצת יותר מסביב על קלקליה ומעלה שומרון וכוכב יאיר ותל אביב-יפו.

אני יודע, זו נתפשת כמחשבה "ימנית" (עם ז'בוטינסקי וראש הממשלה הערבי שלו או מה שזה לא היה שם), אבל הפרדה, היא בלתי אפשרית למי שאינו תומך בטרנספר, שקר מוסכם. יש ערבים ויהודים בארץ הזאת, ואיתם צריך לחיות.

זה באשר לגישתי. עמדתי היא שהתנועה הירוקה, צריכה לקדם שיתופי פעולה בתחומי הסביבה, שיתופי פעולה אלה צריכים להיות חוצי קבוצות, עדות, דתות, לאומים ומפלגות, וכל דבר אחר ששייך לחלוקת היונק ששמו 'אדם' לעדרים. בעיקר, כמו שאומר מצע המפלגה, אסור להכפיף את הסכמי שיתופי הפעולה הסביבתיים לשאר ההסכמים. וגם לא את העמידה בהם.

Posted by גילי in כללי

3 תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום ראשון, 7 דצמבר, 2008 בשעה 2:00 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

3 תגובות to “התנועה הירוקה – אני מתמודד בבחירות”

 1. עופר says:

  הי גילי
  שוב, אני אוהב את הכתיבה שלך. ואני מבין ממנה את החלק של "למה לא הפרדה". אני לא מבין ממנה מה כן. אני לא רוצה להניח הנחות מהטקסט, אז רק אשאל אם לא הפרדה בגבולות 67, או גבולות קרובים לכך, ואם אתה מדבר על ישות מדינית אחת בין הים לירדן, אזי כיצד תיראה אותה יישות, כולל בין השאר זכויות הצבעה לכנסת.
  תודה
  עופר

 2. גילי says:

  עופר, אין לי, ומשקר מי שאומר לך שיש לו, תשובות אינסטנט או פתרונות פלא.
  כתבתי מה כן: שיתופי פעולה בתחומי הסביבה בתור התחלה. לפני שמתכתשים על הארץ, כדאי אולי לדאוג שתישאר ארץ, והיא הולכת ונגמרת. שורש הפיתרון הוא בזה, ובהקטנת הפערים הכלכליים בין יושבי הארץ כולם. גם עם גבולות 67 לא יהיה פה שקט כל עוד בצד אחד רעבים, ובצד שני שבעים עד לזרא

 3. נעמה says:

  הי גילי
  את האמת שאני ממש שמחה שאתה מתמודד ועכשיו אחרי שאני קוראת עוד ממה שפסרמת אני מאוד מקווה שתצליח!
  מאחלת לנו הרבה ירוקים בכנסת ומקווה לשמוע עוד מדעותייך (תפרט עוד לגבי הגישות ודרכי הפעולה בכנסת הבאה).

  בהצלחה
  נעמה

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>