דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
12 ינואר, 2009

פעיל: יואב סגל

"כל אחד יכול להשפיע באמצעות הכלי הזה שנקרא אינטרנט".

מי

יואב סגל, 34, מתל-אביב. נשוי + כלב וחתול. מעצב תעשייתי העוסק ביזמות אינטרנט ("קיבלתי זעזוע קשה כשגיליתי שעבודה יש רק בפלסטיקה").

מה

הקים את 'שינוי ירוק'. רשת חברתית סביבתית.

מתי

בחודש שעבר

מקום

http://www.greenchange.co.il/

מהות

תבניות הפלסטיק לא התאימו לסג, והוא החליט ללכת לתחום האינטרנט, שהקסים אותי, וזה שנים אחדות שהוא מקים אתרי אינטרנט כעצמאי, ובהם את פורטל הקפה 'קופישופ'. "השינוי המשמעותי עבר עלי דווקא אחרי שעברתי תהליך קואצ'ינג. לפי זה לא היהי לי שום קשר לעולם הטבע, ובעקבות התהליך שעברתי התחלתי תהליך לימוד שאני בעיצומו, להפוך לאדם שחי אורח חייים יותר מקיים". סגל הקים בחצר הבניין גינה אקולוגית מפסולת בניין, והתחיל לעשות קומפוסט, ולעבוד בחימר. "זו תחילת הדרך".

גם בפורטל הקפה ניסה להכניס ערכים באמצעות סחר הוגן, קפה אורגני, וכוסות מתכלות ("עוד לפני שהיו כוסות מתכלות"), אבל הדבר לא הצליח. "זה היה נורא מתסכל, לראות שאני כן נמצא בשרשרת השיווק, ולא מצליח לשנות הרגלים". לפני כשנתיים הקים חברה להקמת מיזמים אינטרנטיים שמכילים ערכים חברתיים וסביבתיים. בימים אלו עומל סגל במרץ על סטארט-אפ – רשת גאו-חברתית שתחבר שכנים ועסקים המתגורריים באותה שכונה. "אני מאמין באינטרנט ככלי מקשר שמחבר אנשים מהאונליין לפעילות אמיתית באוף-ליין".

כשהתחיל את לימודיו כעמית סביבה של מכון השל, פנה אליו, מנכ"ל המכון, ד"ר אילון שוורץ, וביקש לרתום אותי להגשמת החלום להקים רשת חברתית סביבתית. "הוא התפרץ לדלת פתוחה", אומר סגל, "זו העבודה הכי כיפית שהייתה לי עד היום".

אתר 'שינוי ירוק' הוא רשת חברתית-סביבתית שמייחדים אותה לא רק האנשים הרשומים, בה אלא גם המבנה שתוכנן על מנת לגרום להנעת הגולשיםן לפעולה ולאפשר להם להשאיר חותם, כפי שהוא מגדיר זאת. מלבד הדיונים בקבוצות בנושאי סביבה שונים ומגוונים (בנייה ירוקה, חינוך סביבתי, בת קיימא, יהדות וסביבה, טבע, אמנות אקולוגית, הליכה בעיר, מזון, ומה לא), האתר משמש גם כפלטפורמה לפעילות מחוץ לרשת.

"הרשת הזו באה לעשות שינוי פיזי. אנחנו מציפים אירועים שקורים, ומעודדים מפגשים פיזיים. בארץ כזו קטנה אין בעייה להפגיש אנשים מכל קצוות הארץ, במטרה לחולל שינוי". תחת הכותרת 'בוא לעשות' ניתן למצוא סדנאות, כנסים, הרצאות וגם הפגנות שחברי הרשת מעלים ללוח האירועים של האתר ולמנגנון ההרשמה הנלווה אליו. החזון של סגל הוא לתת לאנשים כלים פשוטים לחולל שינוי.

האתר עלה לרשת בדצמבר, ותוך שבועות ספורים נרשמו אליו מאות רבות של אנשי סביבה, בהם פעילים מרכזיים ומוכרים. "אני לא יכול להגיד שיש פה ניצחון או שהשגנו את המטרה", אומר סגל, "זה מטוס שאם לא מטיסים אותו נכון, הוא לא טס".

מלבד היותו ביתה של "קהילה הבונה חברה מקיימת בישראל", האתר משמש ככלי קיבול לידע רב בנושא הקיימות, ופונה לא רק למי שעמוק בתחום, אלא לכל אחד שאכפת לו קצת ממה שקורה סביבו. כבר עתה יש בו עשרות מאמרים. ומספרם של אלה צפוי רק לגדול. "יש אנשים שיודעים על מה הם מדברים. וזה פתוח לכולם. חינם".

מוטו

להשלים

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שני, 12 ינואר, 2009 בשעה 5:19 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>