דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
10 יוני, 2009

חייבים תחנות סולאריות בנגב?

לפני כשנה, יצא שר התשתיות זאז בנימין בן אליעזר בהצהרה שיכפיל את יעד ייצור החשמל מאנרגיות מתחדשות ל-20%, וכי יפורסמו מכרזים להקמת 10 תחנות כוח סולאריות בנגב.

פעילי שמירת הטבע נבהלו. אחד מהם, חוקר האיריסים, ד"ר יובל ספיר אף מיהר לפנות לגור והתריע כי התחנות הסולארית בנגב יפגעו במגוון הביולוגי ובמערכות האקולוגיות המדבריות. עותק שנשלח לשר התשתיות, זכה לתגובה אוהדת המציינת כי המגבלות הסביבתיות מוכרות היטב לצוות הבינמשרדי שעוסק באיתור השטח. "הנחיתי להתייחס לנושא בתשומת לב יתרה", הוסיף השר.

החודש הגיש הצוות את מסקנותיו למועצה הארצית לתכנון ובנייה, ואכן המליץ שלא לקדם תוכנית להקמת תחנות כוח סולאריות במישור ימין, רמת בקע, ניצנה, שדה בוקר, רמת חובב וירוחם, בין היתר משיקולי שמירת טבע.

מאידך גיסא, ממליץ הצוות להמשיך את בחינת האתרים בבקעת ערד, בתמנע, בצומת הנגב (עיר הבה"דים) ובשטח השמורה המוצעת 'אירוס הנגב': "סימון שמורת אירוס הנגב במקום זה אינו נכון". זה נכון. אין שם איריסים, אבל אולי בכל זאת שווה לחשוב גם על תושבי דימונה והיישובים האחרים, ותחת זאת לתת להם לשים את הפאנלים על הגגות שלהם, עשרות אלפי דונמים של שטחים פתוחים לא נגועים, ותושבי הנגב הם שירוויחו.

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 10 יוני, 2009 בשעה 4:58 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>