דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
10 יוני, 2009

מגדלים ירוקים

האדריכלות הוא אחד התחומים בהם ניתן לראות את המהפכה התודעתית שעוברת על העולם המודרני נוכח המשבר הסביבתי והניסיונות לפתח תפישות אדריכליות חדשניות וסביבתיות לא פוסקים.

"דמותה של דאגתנו לקיימות סביבתית, שמחוללת את העיצוב בכללולתו, מסביר האתר של מגדלי דראגוס ההולכים לא רק לייצר להפיק אנרגיה מתחדשת ולמחזר את מימיהם, אלא לעטות עצמם שלמה ירוקה ממש בחלק האסיאתי של איסטנבול. הווריאציה לרעיון הגג הירוק הולכת להפוך את צמד המגדלים למרחב אנכי ירוק של צמחייה. חזית המגדלים, אשר על פי מתכנניהם מציעים התייחסות רעננה למגורים העירוניים ויחסיהם אל החוץ, פונה אל הים השיש (מרמרה), ואילו גבם יישאר "לוח חלק" שעל גבו ניתן יהיה לגדל צמחייה. תחתיתם של שני המגדלים מחוברת על ידי מה שמגדירים המתכננים כעמק של דירות גן.

רעיון הצמחייה על קירות בתים אינו חדש, ואפילו ברחוב הירקון בתל-אביב נבנה (אולי בהשראת האמן-אדריכל האוסטרי פרידנסרייך הונדרטוואסר) "הבית המשוגע", שבראשיתו צמחו על קירותיו עצים. אלה אמנם כבר מזמן לא שם, ולוואי שבמגדלי היוקרה של סטנבול יהיה גנן-אנך יותר מוצלח. היתרון הבולט של הקמת המגדלים באיסטנבול הוא ששם לא צריך לייבא מים מטורקיה.

קישורים
מגדלי דראגוס איסנטבול

http://www.dragostowers.com

באתר האדריכלים

http://www.superpool.org/index.php?option=com_content&view=article&id=33&Itemid=8

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 10 יוני, 2009 בשעה 6:11 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>