דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
18 אוקטובר, 2009

קוצרים ערפילים

המחסור במי שתייה נקיים הוא אחת הבעיות המטרידות ביותר בארצות מתפתחות. על פי קרן החירום הבינלאומית לילדים של האו"ם (UNICEF), ללא פחות מ-400 מיליון ילדים אין גישה למים בטוחים (400 מיליון!). אחת היוזמות שמנסה להתמודד עם מצוקה זו היא יוזמת הארגון הקנדי פוג-קווסט (FogQuest).

פוג-קווסט הוא ארגון קנדי לא ממשלתי ללא כוונות רווח, המסייע למשפחות במדינות מתפתחות להתחבר למי ערפל, טל וגשם כאל מקור מים נקיים. הארגון פועל באיזורים כפריים בהם אין אספקת מים באמצעים קונבנציונליים דוגמת בארות, נהרות או תשתיות צנרת, ובמקומות הררים משתמשים אנשיו ברשתות לאיסוף מי ערפל.

אנשי הארגון מפעילים פרויקטים לאיסוף מי ערפל בחופי צפון צ'ילה המדבריים, בנפאל, באריתריאה ובגואטמלה. בעבר ביצעו פרויקטים גם ברפובליקה הדומיניקאנית, נמיביה, עומאן, תימן, האיטי, ואקוודור. לאחרונה נוספה גם בירת פרו למקומות בהם קוצרים התושבים מי ערפל בסיוע פוג-קווסט. ביולי האחרון הסתיים בפאתי לימה פרויקט שמימנה חברת הנשיונל ג'אוגרפיק של ארצות הברית (The National Geographic Society in the USA).

הגבעות של לימה יבשות במיוחד: על פי הנשיונל ג'אוגרפיק, מגיעה כמות המשקעים השנתית בהן למחצית האינטש בלבד (13 מ"מ), והבירה הפרואנית מקבל את מימיה מהאגמים האנדים המרוחקים. עם זאת, מדי חורף – מיוני ועד נובמבר – מגיעים לגבעות ערפילים סמיכים מהאוקיאנוס השקט. לדברי מנהל הארגון, רוברט שמנאווור, כבר לפני אלפיים שנה החלו כפרים מדבריים וקהילות צמאות לגשם ברחבי העולם, לקצור ערפילים ולאסוף מים המטפטפים מן העצים. באמצעות אלפים ספורים של דולרים ומספר מתנדבים יכול כפר להקים לעצמו רשתות האוספות מהערפל מאות גלונים (אלפי ליטרים) של מים מדי יום, גם מבלי שיורדת ולו טיפת גשם אחת לרפואה.

קישורים
אתר הארגון: http://www.fogquest.org/

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום ראשון, 18 אוקטובר, 2009 בשעה 19:37 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>