דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
8 ינואר, 2010

לא דובים

בהודו, כמו גם במדינות אחרות בעולם נפוץ המנהג האכזרי של הרקדת דובים זה דורי דורות. האכזריות התחילה בהרג הדובה הממליטה ובמכירת הגור שזה עתה נולד על מנת שישמש לשעשועים תמורת סכום שאינו עולה על 1,500 רופיות. על מנת להקל את השליטה בחיית הבר, נהגו המאלפים לעקור את ציפורני הדב ולשבור שיניו במוט ברזל. והנורא מכל – מחתה מלובן נדחף בחוטמו של הדוב, שנוקב במטרה להשחיל בו חבל גס באמצעותו יוביל מרקיד הדובים את הדוב באפו הרגיש. משיכה של החבל כלפי מעלה גרמה לבעל החיים השבוי לעמוד על רגליו האחוריות על מנת להימנע מהכאב. הקפיצה מרגל לרגל, המזכירה לבני האנוש ריקוד, הושגה על ידי אילוצם של גורי הדובים לעמוד על גחלים לוחשות.

הדוב הרוקד בהודו הוא דוב שפתני (Melursus ursinus), דוב קטן בעל פרווה ארוכה, הנמצא בסכנת הכחדה, ואף כלול באמנה האוסרת סחר בינלאומי במינים נכחדים (CITES). חוק הגנת חיית הבר ההודי שנחקק בשנת 1972, אוסר להרקיד דובים, רק כעבוד שלושים שנה נפתח מרכז להצלת דובים באגרה, של ארגון Wildlife SOS, ונמצא פתרון לדובים הרוקדים שהוחרמו.

בשבע השנים שחלפו מאז, ביסס הארגון את פעילותו בתחום והוא מתגאה בהצלת 600 דובים מרקדים באמצעות ארבעה מרכזים שכאלה – באגרה, בבהופל, במערב בנגל, ובבאנרגהטה שליד בנגלור. מעל לכל מתגאה הארגון בחיסול התופעה.

בחודש שעבר, נמסר אחרון הדובים הרוקדים של הודו על ידי בעליו לידי הארגון במרכז להצלת הדובים באנרגהטה. על אף ההצהרה היומרנית משהו, בארגון מניחים כי ברחבי הודו ישנם עדיין כשלושים דובים מרקדים. החבל והרתמה שהחזיקו את הדוב ראג'ו בשבי כדב מרקד במשך שלוש שנותיו הוסרו, והדוב יצא לחייו החדשים. כך גם בעליו, ראג'ה סאאב, אשר קיבל מענק שיקום שיאפשר לו לפרנס את משפחתו ביתר כבוד, ויבטיח כי ילדיו יזכו לחינוך.

גיטה סשמאני, מייסדת משותפת של הארגון, מסבירה כי תודות לסיוע מהממשלה ההודית והתומכים ברחבי העולם לקח פחות מעשור לסיים המנהג הברברי, ולהעניק לדובים ולמרקידיהם הזדמנות שנייה בחיים.

מקור
באדיבות wildlife sos הודו

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שישי, 8 ינואר, 2010 בשעה 1:41 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>