דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
2 ספטמבר, 2010

עיר ללא קלקר

כאשר זה מגיע לאכילה בחוץ, גם מי שלא יעלו על דעתו לערוך שולחן בכלים חד פעמיים, נאלצים להשתמש בערימות פלסטיק בלתי נגמרות: כוסות צלחות וסכום, מיכלי סלט מזהמים, שקיות, קופסאות חמוצים, וכוסיות רוטב. נדמה שרובנו מכירים את תכולתו של פח האשפה המשרדי לאחר שעת ארוחת הצהריים. הררי פלסטיק.

מתברר שאפשר גם אחרת. בקיץ האחרון נכנסו לתקפן בסיאטל תקנות חדשות על פיהן נאסר על עסקים המוכרים מזון – מסעדות, בתי קפה, דוכני מזון סניפים של רשתות למזון מהיר ואפילו ספקי המזון בבתי החולים – להשתמש בכלים חד פעמיים שאינם מתכלים (compostable) או ניתנים למיחזור.

על פי התקנה החדשה, מורשים עסקי המזון להשתמש אך ורק במוצרי אריזה מתוך רשימה של ספקים מאושרים של כלים מתכלים העומדים בסטנדרט הסביבתי החדש. בין אלה ניתן למצוא מכסי כוסות קפה על בסיס צמחי , קערות מנייר ממוחזר ומביו-פלסטיק, קשיות מעמילן תירס, וסכום מעץ.

בנוסף, מעתה יהיו בכל עסקי המזון בעיר שלושה פחים: אחד לפסולת, אחד לשאריות מזון וכלים שיהפכו לקומפוסט, ואחד למיחזור. "אנחנו מקווים שלקוחות בתי הקפה ומסעדות המזון המהיר יקדישו רגע בתום הארוחה על מנת ללמוד את המערכת החדשה" צוטט תימותי קרול, מנהל תחום פסולת מוצקה ברשות המקומית, "אנו מצפים שתוך חודשים אחדים זו תהיה גרה עבור כולם". קרול מציין כי המערכת החדשה תחסוך לעיר עד 6,000 טונות של כלים חד פעמיים המועברים כיום למטמנות.

ערים רבות בישראל מתהדרות בחזון עירוני ירוק. לנו נותר רק לקוות שהן יקדימו לאמץ מודלים פשוטים כגון זה של סיאטל, ולא יסתפקו בהצהרות.

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום חמישי, 2 ספטמבר, 2010 בשעה 9:57 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>