דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
22 נובמבר, 2006

בניין ירוק בישראל

"בניין ירוק" ראשון בישראל. אתמול (ג') נערך טקס הנחת אבן הפינה של מרכז הפיתוח החדש של אינטל בחיפה, במעמד ראש הממשלה, מר אהוד אולמרט. מרכז הפיתוח ייבנה, לראשונה בישראל כמבנה ידידותי לסביבה וליושביו.

במאי האחרון הושק בארץ התקן החדש לבנייה ירוקה, ת"י 5281 "בניינים שפגיעתם בסביבה פחותה" שנכנס לתקפו עוד בשלהי 2005. התקן מאפשר לעוסקים בתכנון בתחום הבנייה לשלב את השאיפה להעלאת רמת איכות החיים ביחד עם הרצון לשמור על איכות הסביבה. התקן החדש עוסק במרכיבים השונים של המבנה תוך התייחסות למשאבי הטבע: אנרגיה, מים, קרקע ונושאים סביבתיים נוספים.

http://gilisoffer.com/images/green_building.jpg
הבניין הירוק הראשון. הדמייה.

"בניין ירוק" הוא בניין העונה על קריטריונים מוגדרים בבנייתו ובתפעולו. הדבר בא לידי ביטוי בין היתר בשילוב חומרי בנייה ידידותיים לסביבה, הפרדה ומחזור של פסולת, שילוב תאורה טבעית מבוקרת (במקרה זה באמצעות פטיו, אשר מכניס אור למרכז הקומות), התקנת מערכות מיזוג אוויר וחשמל החוסכות אנרגיה וממחזרות אותה, השקייה במים ממוחזרים בלבד. באינטל מעריכים כי הפחתת העלויות התפעוליות יאפשרו את החזר ההשקעה הנוספת בתוך 3 שנים.

מנכ"ל מרכזי הפיתוח של אינטל בישראל, שוקי ארליך, ציין בטקס כי הבניין החדש מסמל את החדשנות הטכנולוגית ואת האכפתיות לסביבה שהינם מערכיה החשובים של החברה. זהו הבניין הראשון של אינטל בישראל ובעולם כולו הרשום כבניין ירוק. הבנין החדש יאפשר לענות לצרכי הגידול של מרכז הפיתוח המתרחב של החברה בחיפה, שיהיה מהגדולים מסוגו בעולם כולו.

את הבניין בן 6 הקומות, ששטחו כ-24,000 מ"ר, צפויים לאכלס במהלך 2008, כ-1,100 עובדים. בנוסף יכלול הבניין חניון תת קרקעי בן 5 קומות בשטח של כ- 30,000 מ"ר – לא הדבר הכי ירוק בעולם.

קישור: התקן הישראלי לבנייה ירוקה באתר המשרד לאיכות הסביבה
http://www.sviva.gov.il/bin/en.jsp?enPage=BlankPage&enDisplay=view&enDispWhat=Zone&enDispWho=building_standard&enZone=building_standard

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 22 נובמבר, 2006 בשעה 12:10 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>