דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
11 פברואר, 2011

מלחמת גורילה בקונגו

בחודש שעבר יצא ה-WWF בקריאת חירום לתומכיו ברחבי העולם לצאת לפעולה ישירה מקוונת במטרה לעצור שתי חברות נפט המתכננות לערוך קידוחי ניסיון בשמורת וירונגה שבקונגו. בשמורה – הראשונה באפריקה שהוכרה כאתר מורשת עולמי – מתקיימים מעל ל-700 מיני ציפורים ו-200 מיני יונקים, בהם שימפנזים, היפופוטמים, פילים, ומינים נדירים אחרים.

רכס וירונגה הוא אחד המקומות היחידים בעולם שבהם אוכלוסיות הגורילות אינה נמצאת בירידה תלולה. על פי הארגון שמירת הטבע, סקר עדכני מצא גידול של 26% באוכלוסיית גורילת ההרים מאז הסקר הקודם ב-2003. "זהו הישג ראוי לציון, בפרט בהתחשב במצבן של שאר אוכלוסיות הגורילה – לאחרונה הצהיר האו"ם כי הגורילות עלולות להיעלם מרוב שטחי המחייה שלהן בתוך 10-15 שנים".

לדברי הארגון, אם חיפושי הנפט בשמורה יתקדמו, הם לא רק יאיימו על מגוון המינים הרב, ויסכלו עשורים יקרים של הישגים בשימור, אלא יקבעו תקדים מסוכן על פיו כל מקום – יהא מוגן ורגיש ככל שיהיה – הוא טרף קל (הצעות יותר טובות לתרגום של fair game יתקבלו בברכה) לחיפושים של ענקי גז ונפט.

בנוסף לעצומה המקוונת שפתח הארגון, הוא קורא לגולשים לכתוב למנכ"לים של דומיניון פטרוליום, ו-SOCO, מכתב הקורא להם לוודא שחברתם תזנח כל תוכנית לחיפוש נפט בשמורה. הנה כאן…

משפחת גורילת הרים בשמורת וירונגה. צילום: Martin Harvey / WWF-Cannon ©

משפחת גורילת הרים בשמורת וירונגה. צילום: Martin Harvey / WWF-Cannon ©

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שישי, 11 פברואר, 2011 בשעה 2:16 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>