דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
9 מאי, 2007

פעיל: ניר פפאי

מי

ניר פפאי. מתכנן ערים. בן 43. נשוי + 4

מה

ראש אגף שמירת סביבה וטבע בחברה להגנת הטבע

מתי

מתחילת מאי האחרון. לחברה להגנת הטבע הגיע לראשונה ב-1986 אחרי השחרור מהצבא, אז הדריך שנתיים כמדריך בוגר בשדה בוקר. למד גיאוגרפיה (תואר שני בתכנון ערים ואיכות סביבה, ותואר שני שני במדיניות ציבורית), ועבד בחברה לתכנון וניהול פרוייקטים. אז הגיעה ההצעה לשוב לחברה להגנת הטבע לתפקיד רכז חופים וים.

איך

פפאי הפך לאחד האנשים המזוהים ביותר עם המאבק הציבורי המוצלח לשמירת החופים מפני יזמי נדל"ן, ועם חוק החופים. "אני חושב שבסך הכל בתחומים בהם עסקתי חלו שינוייים מאוד משמעותיים. כל התוכניות לאורך החוף נעצרו, וגם בכנרת היה שינוי", הוא אומר, "כרישי הנדל"ן בחופים נכחדו".

באשר לתוכניותיו בתפקידו החדש אומר פפאי כי הכוונה היא לשמר את היכולות של החברה בכל מה שקשור לתכנון ובנייה, ועל התמחותה בקרקע ובשטחים פתוחים. "חשוב להגדיל את החשיפה לפעילות הזאת, ואת גיוס הציבור הרחב לטובתה. עם כל הכבוד לתכנון ולמשפט, בסופו של דבר מה שקובע בהרבה מאוד מהמקרים הם הלחץ הציבורי והאווירה הציבורית".

הכוונה היא גם להגדיר את התחומים בהם ירצו להתעסק בשנים הבאות ולהיכנס לתחומים נוספים דוגמת שימור נחלים, הנגב, תחומים של אנרגיה ושימורה. פפאי רואה בעצמו פעיל סביבתי: "זו עבודה, אבל יצא לי להיות מעורב במאבקים גם לא במסגרת החברה. זה לא רק מקצוע".

אני מאמין

"ניתן ואפשר לשנות. לתנועה הסביבתית קשה להודות בהצלחות, אבל אני מאמין שניתן ואפשר לבוא מהמקום המצליח ולא מהמקום התבוסתני".

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 9 מאי, 2007 בשעה 16:06 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>