דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
27 יוני, 2007

טיסה נעימה, טור קייצי. נוסח מקוצר

רציתי לכתוב על הים שהפך השבוע לאמבט חם. ים כזה שצריך לקחת נשימה עמוקה עמוקה, ולהעמיק בשלוש ארבע תנועות חזה כדי לחוש בקרירות של טרום עונה. להתענג. לשחות עם המבט כלפי מעלה, לראות את קרני השמש בקווים של כדור, להתגלגל במים כמו ברחם, לעצום עיניים, לצוף, ולחטוף חום מלהיזכר במה עמוס החוף. רציתי, אבל ההתצלות של ראש עיר גרמני צעיר, שטס הנה השבוע ליום אחד של פוליטיקה עולמית ירוקה, הזכירה לי שהעולם בסכנה.

האמת המטרידה היא שזה לא העולם שנמצא בסכנה, אלא האנושות וחייהם הטובים של בני האדם על פי הגלובוס, ולטיסות יש בזה חלק ניכר. מטוסים מעיפים כמויות של דלק שאתם ובן לאדן יכולים רק לדמיין. אלה מיכליות מעופפות שבטיסות הארוכות סוחבות בעיקר את הדלק של עצמן, ופולטות כמויות אדירות של מזהמים. תפסתם דיל זוגי לאמסטרדם? פלטתם 3 טון co2. רק אתם – לא המטוס כולו. יש מכוניות שפולטות פחות בשנה שלמה. אבל העיקר? נוחתים, שוכרים אופניים, מעשנים משהו אורגני, ומרגישים מה-זה ידידותיים לסביבה.

אבל החגיגה נגמרת, העולם מתחמם, והגל הירוק גואה. אני יודע שזה לא רק אני או הסביבה הירוקה למדי שבניתי לעצמי. לא רק ראש העיר הירוק מתנצל, הוליווד נוטשת את הטיסות הפרטיות, והמוני טסים זוכרים לשלם קנס התנדבותי בכל פעם שהם עולים לטיסה. אפשר לעשות זאת באתרי אינטרנט שמציעים לגולשים חישוב פליטות co2, (הנה אחד). הכסף, אגב, אמור ללכת למקומות שמשמרים את מאזן האימה של גזי החממה. כאלה שמגדלים ביו-דיזל, צדים את השמש, כל מיני.

אז לאן אתם טסים הקיץ? השגתם דיל טוב? כבר בדקתם כמה זה יפגע בגלובוס הרגיש שלנו? כי ודאי שמעתם על האמת המטרידה של אל גור. אני, אגב, לא טס הקיץ מסיבות שאינן קשורות בהתחממות הגלובלית. לא שאני חלילה לא מתלונן על 300 שקל לטור (זה בעיקר מטריד כי בחוזה שלי כתוב יותר), אבל פשוט יש לי עדיין כמה דברים לעשות הקיץ בארץ אוכלת יושביה.

בינתיים, גם קיבלתי לינק לטרילוגיה החמודה של חברת החדשות, "האיום האמיתי" לחיים ריבלין ודני דויטש, ששודרה לאחרונה בטלוויזה (לינק) ובועטת באינטרנט. שם למדתי שגם בארץ מציעים לנו לטעת עצים ושהכל יהיה בסדר. שירבטתי מהר: 2 עצים – טיסה לטורקיה.

מספרים לנו שאפשר לפתור את נזקי הטיסה לסביבה בנטיעת עצים, אבל לפני שרצים לקנות זוג כרטיסי טיסה עם בונוס מצפוני של 8 או 10 עצים (שנה שנתיים והם בטח יוטבעו על הכרטיס הירוק עצמו), יש כמה דברים שכדאי לדעת. זה אמנם נכון שאפשר לחשב את כמות הפליטות של כל טיסה, וגם את כמות דו-תחמוצת הפחמן שעץ אחד קולט, אבל נטיעת עצים לא תפצה על הנזק, כי בעניין הזה יש חשיבות עליונה למיקום ולא רק לכמות, ולפלוט מזהמים ב-36 אלף רגל זה לא משהו. ממש לא.

אני לא בטוח שזה המקום להסברים על מבנה האטמוספירה, אך עם זאת כדאי להזכיר את החלק הלח של האטמוספירה בו אנו חיים: הטרופוספירה, אותה תוחם מעין קרום דק של אוויר קר. מכיוון שכבר יצא לנו להביט מהחלון של האווירון אנחנו בעצם מכירים את זה, ראינו את השכבה הברורה של העננים, היפה כל כך מלמעלה. כשאנחנו למעלה, בסטרטוספירה, זו כבר שכבה אחרת, יבשה, עם הרכב חומרים אחר לגמרי באוויר, והרבה אוזון. מה שמאפיין את החיים פה למטה, הוא שהם דינמיים, לא יציבים, מתאדים ומתעבים, ובעלי תנועות אוויר אנכיות, כל מה שקוראים 'מזג אוויר'. למעלה, לעומת זאת, יציב. בינתיים.

האמת המטרידה היא שאומרים שאנחנו בכלל לא טסים בסטרטוספירה אלא בגבול הדק שבין הספירות, אותו אנו מנקבים ללא הרף. אני משוכנע שמספיק ממון ימצא את הפרופסור שיסביר מדוע אני מדבר שטויות (לכו על מישהו ממדעי ההתנהגות), ושבאותו סכום יהיה אפשר לממן גם קבוצת מדענים שתבדוק את זה. אבל המטוסים הגדולים האלה פוגעים ביציבות האטמוספירה.

אל תרוצו לקנות את הסמרטוט המשומש למירוק המצפון שמישהו מנסה למכור לנו. סמרטוט משומש וספוג שמן מנועים, שלא כדאי לנסות ולנקות בו את חלון המצפון. לא שדאגה למספר העצים אינה חשובה (ועדיף למנוע עקירת עץ אחד על נטיעת שניים), אבל מי שחושבים לרגע שזה מכפר לו על הדיל לטורקיה, שיחשוב שוב. דו-תחמוצת הפחמן נחשבת כגורמת רק לשליש מהנזק הסביבתי של המטוסים שפולטים גם אדי מים, תחמוצות חנקן, ושאר צרות. נדמה לי שהם משאירים למעלה גם פחמן. שיהיה צל.

הייתי בטוח שראש העיר יידע את זה, הוא בכל זאת מלומד, איש מדע. כאיש מפלגת הירוקים, הוא הבטיח כמובן לפצות על טיסתו שלו לארץ הקודש. ניסיתי להסביר לו שלא יוכל, אבל לא היה לו זמן, מסכן, או סבלנות, וחברת מועצת העיר חיכתה. וגם הטיסה הביתה. אז עלה בדעתי שלכבוד הקיץ צריך להזכיר את הנזק הבלתי הפיך של טיסות הסילון.

אם אתם כבר מתעניינים במה שהפעולות שלכם עושות לעולם – וזה הבון-טון היום – אז תחסכו מעצמכם את הקשקש, ואל תנסו להתחבא מאחורי כמה עצים ששתלתם. לא על הכל אפשר לכפר, וגם אם אתם נוטעים תריסר עצים על כל ילד ששלחתם הקיץ למחנה (בכדי שלא יאבד את הריכוז), זה לא פותר את הבעייה. כי הבעייה הגדולה אינה שהמטוסים שלנו פולטים דו תחמוצת הפחמן, אלא שהמטוסים שלנו טסים במקום הכי הכי עדין ברקיע שלנו. ברקיע שלנו, האחד. טיסה נעימה.

נוסח לא מקוצר


טקסט קודם בנושא, מעט יותר מלומד


הקישורים

טקסט קודם בנושא, מעט יותר מלומד

http://gilisoffer.com/flights1.html

הטרילוגיה בחברת החדשות

http://www.keshet-tv.com/VideoPage.aspx?MediaID=18077

אמת מטרידה

http://www.mouse.co.il/CM.movies_item_DVD,520,212,3015,.aspx

מחשבון פליטות

http://www.climatecare.org/

טקסט קודם בנושא,

http://gilisoffer.com/flights1.html

בוריס פאלמר, ראש עיר
ראש עיריית טובינגן שבגרמניה, בוריס פאלמר, השבוע בתל אביב
RRR

Posted by גילי in כללי

2 תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 27 יוני, 2007 בשעה 14:24 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

2 תגובות to “טיסה נעימה, טור קייצי. נוסח מקוצר”

  1. זיו רייך says:

    עלו והצליחו

  2. זיו רייך says:

    בהצלחה

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>