דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
11 יולי, 2007

פעיל: צור משעל

צור משעל
מי

צור משעל, קולנוען, נ+1 בן 32 מכפר סבא

מה

מקים פסטיבל אקולנוע ומנהלו האומנותי

מתי

2004

איפה

פסטיבל הקולנוע נאקולוגי הראשון התקיים בסינימטק תל אביב. אחר כך נד הפסטיבל צפונה והשנה חזר לעיר הגדולה. בנוסף לאירוע השנתי מקיים אקולנוע הקרנות של סרטיו במשך השנה תוך שאיפה להגיע גם לפריפירה. במסגרת זו ביקר הפסטיבל בין היתר בשדרת ובסחנין. בחודש שעבר בגיע גם לעיר הקודש. הפנינג סביבתי התקיים ברחבת הסינימטק הירושלמי כחלק מאירועי live earth שהפסטיבל קשור בהם וגם נכנסו לשידור העולמי.

איך

לפני כעשור החל משעל בללמודי קולנוע באוניברסיטת תל אביב, לשם הגיע במטרה להיות פעיל בעניני סביבה. "הרגשתי שזה נושא משהו שדורש מעשה. שינוי". משעל בא מהגליל "שם חיים טיפה יותר קרובים לסביבה שלהם" והפעילות בתא הסטודנטים 'מגמה ירוקה' היה אך טבעי. קודם לכם עבד בהרררית, ויש לו חברים באמירים. "הייתי קצת יותר מחובר לאיך שאנחנו יכולים לחיות, ומודע לזבל שהחברה המודרנית מאכילה אותנו, לכך שלא הכל מושלם בחברה המודרנית". במגמה ירוקה פגש את אורית, שהיום הוא אומר עליה "אשתי משכה אותי יותר עמוק משהתווכנתי".

הרעיון לעשות פסטיבל קולנוע אקולוגי הסתובב בתנועה הסביבתית זמן מה, אבל לא ידעו איך לעשות את זה. משפנה אליו ארגון חיים וסביבה בהצעה שינסה להרים את זה, החליט למשעל שזה אפשרי ונענה לאתגר. "ראיתי שיש כאלה פסטיבלים בעולם, וגם שיש עניין תקשורתי ושהטלויזיה משדרת סרטים כאלה". בתחילה פעל הפסטיבל במסגרת שני הארגונים, כיום הוא פועל במסגרת מגמה ירוקה, וכוונה היא להופכו לגוף עצמאי.

המטרה הייתה להביא את הסיפורים הסביבתיים באמצעות הסרטים, וללמוד על מצב איכות הסביבה והפתרונות לבעיות אלה בעולם, דרך סיפורים מעניינים ואנשים יצירתיים שיודעים לספר סיפור שאפשר להתחבר אליו. מעשל נותן כדוגמה את "הלכלוך האמיתי על החוואי ג'ון", סרט עטור פרסים בפסטבילים סביבתיים, שנעזרים בו על מנת לקדם קואופרטיביים אורגניים.

בפסטיבל אקולונוע האחרון שנערך בראשית הקיץ בלת אביב אפשר היה לחוש בשינוי. "אנחנו כבר בשלב שסלבריאטיאים מבינים את החשיבות של הסביבה", מבסיר משעל את ההצלחה. העובדה ששי אביבי היה מעורב ממש בפסטיבל, גרמה לכך שהפסטיבל קיבל חשיפה גדולה. "אנשים שמעו, הכירו, והגיעו משהו כמו 5,000 איש. הפסטיבל קיבל הרבה פרסום בתקשורת, ויחד עם זה גם הנושא. זה חלק מאיזה גל שאנחנו נמצאים בתוכו".

מוטו

walk the talk

"עכשיו הזמן להפסיק לדבר ולהתחיל לעשות. מכיוון שאנחנו הדור האחרון שיכול להתמודד עם התחממות כדור הארץ".

Posted by גילי in כללי

תגובה אחת »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 11 יולי, 2007 בשעה 11:25 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

תגובה אחת to “פעיל: צור משעל”

  1. אלעד says:

    הי צור אתה מגיע ביום רביעי הקרוב למפגש BNI ?
    אלעד

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>