דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
15 יולי, 2007

מילון ירוק: צב הים

צבי-הים הם זוחלים בגודל של מטר ויותר, שהסתגלו לחיים במים ומסוגלים לצלול לזמן רב ולעומק רב למרות שהם נושמים. שניים משמונת מיני צבי-ים מטילים את ביציהם בחוף המערבי של ישראל: צב-הים החום, וצב-הים הירוק. בעבר הם התרבו בחופי הארץ במספרים גדולים, וכיום הם נמצאים עם יתר מיני צבי הים ברשימה האדומה של בעלי-חיים הנמצאים בסכנת הכחדה עולמית. צב הים הירוק בים התיכון נמצא בסכנת הכחדה קריטית.

לצבים תכונה הפוגעת ביכולת ההישרדות שלהם נוכח פעילות האדם בחופים: הם תמיד שבים לאותו מקום. בין סוף מאי לסוף אוגוסט תעלה צבת הים לחוף להטיל את ביציה, לעולם באותה נקודה בה היא עצמה בקעה מהביצה. אם לא מצאה את המקום או לא יכלה להגיע אליו, תשוב למים ותנסה שוב ושוב עד שתצליח, ולא – תטיל במים עשרות רבות של ביצים אשר ירדו לטמיון.

מלבד העובדה שצבי-הים וביציהם נחשבים למאכל תאווה, פעילות האדם בחופים מסכנת את קיום הצבים. בנייה על החוף, זיהומו וזיהום הים, וכן נסיעת רכבים העלולה לרמוס קני צבים וצבונים בני יומם הרצים אל קו המים. הצבונים, שממילא מוטעים על ידי תאורה מלאכותית ומתקשים להגיע למים, נופלים לתוך הקוליסים (עקבות הצמיגים), לא מצליחים לצאת מהם, להגיע למים, ולשרוד.

תודה ליניב לוי – מנהל המרכז הארצי להצלת צבי ים

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום ראשון, 15 יולי, 2007 בשעה 16:53 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>