דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
9 ינואר, 2008

תוכנית למכרה פוספטים ליד ערד וכסייפה

למרות שגיאוגרפית זה כבר מחוץ למדבר יהודה, ראוי להזכיר שבתחילת החודש אמורה לדון וועדת התכנון המחוזית בדרום בהפקדת תוכנית מכרה שדה בריר: 9,849 דונם לכריית פוספט, כ-3.5 ק"מ מערד ומכסייפה. כיום רוב רובו של השטח בלתי נגוע, אם כי יש בו ריכוזי מגורים של "פזורה" בדואית. המחצב הבעייתי מתוכנן להגיע למפעל רותם אמפרט במישור רותם בדרך שתפרץ לשם כך, ותסלל בתואי נחל קינה בו עובר היום שביל ישראל.

דב פוניו, מקבוצת הפעילים הנאבקים בתוכנית, צופה שההתנגדות של עיריית ערד תיחלש נוכח הדחתו ד"ר מוטי בריל מראשות עיריית ערד, ומינויו של מנכ"ל משרד הפנים לשעבר, גדעון בר-לב, תחתיו. בריל, שהודח על ידי שר הפנים מאיר שטרית לאחר שלא הצליח להעביר תקציב לעירייה, מאמין שהתנגדותו לכרייה היא שעלתה לו בכסאו. בראיון למקור ראשון אמר כי האחים עופר (בעלי השליטה ברותם אמפרט), הפעילו את קשריהם עם שטרית כדי להדיחו, והצליחו.

קישורים

מקור ראשון

http://www.makor1.co.il/makor/Article.faces;.e34Mc3aTbNiTby0LaxmNbxqRchmMe0?articleId=27882

נחל קינה (מסלול באתר עיריית ערד)

http://www.arad.muni.il/139.html#c199

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 9 ינואר, 2008 בשעה 3:17 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>