דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
22 ינואר, 2007

ברכת חורף הרצליה

טקסט שהעביר לי דרור עזרא, מהירוקים של הרצליה, כמות שהוא:

ברכת-חורף היא ברכה עונתית המתייבשת בסוף האביב או בראשית הקיץ.
זהו בית-גידול ייחודי באזור הים-תיכוני.
בתקופה שהברכה מלאה במים מתפתחת בה חברה מגוונת של בעלי-חיים היוצרים מארג מזון המתבסס על החומר האורגני שהצטבר במקום בתקופת היובש.
לבעלי-החיים המאכלסים את הברכה יש כמה אסטרטגיות הישרדות לתקופה היבשה: אחת, התחפרות וכניסה לתרדמת קיץ כפי שעושים חלק מהדו-חיים. שניה, יצירת גופי-קיימא, כפי שעושים סרטני השלולית ושלישית, התעופפות מהשלולית למקומות אחרים כפי שעושים החרקים והעופות.

בעבר היו כ- 1500 ברכות חורף. רוב הברכות נעלמו מנופי הארץ במהלך סוף המאה ה- 19 ותחילת המאה ה- 20, ועד שנות ה- 80 נעלמו כ- 95% מהברכות בישראל כתוצאה מפיתוח מואץ.

עיריית הרצליה כחלק ממדיניות השמירה על איכות הסביבה והטבע, החליטה על מהלך שימור של ברכת החורף. צעד זה, מעבר להיותו אלמנט של שמירה על הטבע, נועד גם לשמש ככלי לימודי חשוב במטרה לקדם את החינוך ולימודי הטבע, באמצעות סיורים מודרכים לציבור בתקופת החורף והאביב. מבחינת העירייה לא יתבצעו עבודות פיתוח באזור כדי לא לפגוע באותם בעלי-חיים הנמצאים בקרקע בתקופת היובש.

השנה, האירוע לקהל הרחב יתרחש ביום שבת, 3.2.07, ט"ו בשבט בשעות 11.00-14.00. תלמידים מחטיבת יד-גיורא שעברו הכשרה ולימוד, ידריכו את התושבים ויסבירו על עופות המים המתארחים בברכה, על בעלי-החיים הנמצאים במים.

מומלץ להגיע עם משקפת אישית.

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שני, 22 ינואר, 2007 בשעה 16:11 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>