דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
7 פברואר, 2007

פעילה. יעל אלישר

מי

יעל אלישר, 40, נשואה +3, מתגוררת במבשרת ציון, מרגישה ירושלמית

מה

מרכזת את הקואליציה למען שימור הרי ירושלים

מתי

2002

מקום

החברה להגנת הטבע, סניף ירושלים

איך

לגמרי במקרה. לאחר שהחליטה לקחת פסק זמן מעבודתה כעורכת-דין, נדבקה אלישר בחיידק הסביבתי, כהגדרתה, והלכה להתנדב בבמקום הראשון שעלה לה לראש, החברה להגנת הטבע. "הרגשתי שזה בוער בעצמותיי, שנורא חשובים לי הטבע והסביבה", היא מספרת. כל הרקע הסביבתי שלה -אם אפשר לקרוא לזה כך – הסתכם בכך שהייתה פעילה בצופים, ולזה, היא חושבת, היה משקל מאוד חזק. " אהבת הארץ, הפשוטה, החיבור הבלתי אמצעי מאוד הגיע משם, אבל היה חבוי".

אחרי חודשיים הציעה לה נעמי צור, מנהלת הסניף הירושלמי של החברה, לעזור להקים את הקואליציה למען שימור הרי ירושלים ולרכז אותה. את "המפלצת של התוכנית" הכיה רק שבועיים. "הבנתי שזה יהיה משהו גדול וכבד, ולמרות שלא התאים לי בתקופה ההיא להיכנס למרוץ של עבודה, משהו בי לא נתן לי לסרב". בקואליציה חברים כ-15 ארגונים ואנשים בודדים שהיו שותפים למאבק בתוכנית ספדי.

ההצלחה הגדולה של הקואליציה הייתה העמדת נושא עתידו של המרקם העירוני בירושלים במרכז הדיון, ובעיקר בחינת עתודות הבנייה בעיר. "איכות האנשים שאנחנו עובדים איתם מבטיחה, על אף מספרם הקטן, תוצאות של המאבק הזה", אומרת אלישר עוד לפני הניצחון המרהיב של ביטול התוכנית. את המאבק היא מתארת כמאוד ברור, חד משמעי, מאוד עקבי ועם הרבה אורך רוח. "מראשית הדרך כיוונו רק לעצור את התוכנית, לא למזער נזקים, ולא להביא לפשרות", היא מספרת, "האיזורים האלה לא שלי, לא של אבא שלי, לא של אבא שלך, ולא של אף אבא של אף אחד, אלא של הציבור. זה לא מוסרי לדבר על פשרות על שטח של הציבור".

ציטוט

"צריך שיהיו לנו אומץ ותקווה שינחו אותנו לכוון גבוה, כשאתה מכוון גבוה, יש סיכוי שגם תפגע".

מכוונת גבוה.יעל אלישר
מכוונת גבוה. יעל אלישר

יעל אלישר
"לא לספדי". אלישר בהפגנה

יעל אלישר
מאוד גבוה. אלישר מתחת לחלון ישיבת המועצה הארצית לתכנון ובניה

Posted by גילי in כללי

תגובה אחת »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 7 פברואר, 2007 בשעה 14:48 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

תגובה אחת to “פעילה. יעל אלישר”

  1. לא עָרוּךְ » Blog Archive » תמונות מטקס הענקת הגלובוס הירוק says:

    [...] רכזת הקואליציה, יעל אלישר, והשר [...]

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>