דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
3 מרץ, 2011

סחורה זולה? הסביבה משלמת ביוקר

האמת? קשה להבין אנשים שלא אוהבים שווקים: ההמולה, הריחות, צעקות הרוכלים, ומעל לכל המחירים. מחירי השוק. עם זאת, חייבים לזכור שאת המחיר האמיתי משלם כדור הארץ.

זבל ניתן למצוא זבל גם בחנויות יוקרה, אבל אותן "מציאות", מוצרים נטולי יומרות, הם עמוד תווך של תרבות ה-'שתמש וזרוק. כולנו הרי מכירים את המחשבה "נו, עשרה שקלים. שווה גם אם זה יחזיק רק יומיים".

הביטו בדוכנים – כמה זבל. לאו דווקא זבל של סחורה, אבל סחורה שעומדת להפוך אשפה במהרה. ראו את הררי הפלסטיק, חשבו על האנרגיה שנדרשה להפקתו, ליציקתו לתבנית, להובלתו דרך חצי עולם (עטוף בעוד פלסטיק עפ"ר), והכל כדי שישמש אותנו לזמן קצר – ויושלך. בישראל 2011 הוא גם יגיע למטמנה, ויפלוט חומרים רעילים שמסכנים את מי התהום ואת הקרקע.

בעולם בר קיימא, מחירי המוצרים יגלמו בנוסף לעלויות הייצור את המחיר הסביבתי שלהם (חכו, זה עוד יקרה, המשאבים אוזלים). בינתיים, מסתיר המחיר הנמוך מחיר סביבתי גבוה. בפעם הבאה שאתם קונים מצית בלתי ניתן למילוי חוזר במחצית השקל, או טרקטור לילד ב-10 שקלים, שווה לזכור שזה לא המחיר האמיתי שלהם.

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום חמישי, 3 מרץ, 2011 בשעה 5:36 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>