דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
21 מרץ, 2007

מילון ירוק: טביעת רגל אקולוגית

טביעת רגל אקולוגית היא סך השטח המנוצל אל ידי אוכלוסיה כלשהי (או אדם בודד) לסיפוק המשאבים בהם היא משתמשת ולקליטת הפסולת שלה. השטח שאנחנו צורכים גדול בהרבה מזה הרשום על שמנו בטאבו. אנחנו צורכים שטח המשמש לגידולים חקלאיים, למרעה, לדיג, ליערות עבור הנייר והעץ, לבניית כבישים ומפעלים המייצרים עבורנו, לכריית מחצבים, וגם לריאות ירוקות המשמשות לספיגת דו-תחמוצת הפחמן שאנו מייצרים בשריפת דלקים ולמזבלות. חשיבותה של טביעת הרגל היא בהכרה כי קיים חשש גם להתכלות המשאבים המתחדשים של הטבע של הטבע ולא רק המשאבים הבלתי מתחדשים.

אתרי אינטרנט אחדים מאפשרים לבדוק את טביעת הרגל האקולוגית האישית שלנו. השאלונים שונים, התוצאות שונות, אבל כמעט תמיד התוצאה היא שאם כל בני האדם היו חיים כמונו, היינו זקוקים לכמה וכמה כדורי ארץ, שהרי רק אכילת בשר מדי יום צורכת כמעט כדור שלם.

את המונח טביעת רגל אקולוגית טבעו לפני כעשור זוג חוקרים קנדיים, וילאם ריס ומאתיס ווקרנייגל William Rees and Mathis Wackernagel)), אשר פיתחו את המדד הראשון לחישב שטח זה.

קישורים

המחיר שמשלמת החברה הצרכנית, ליה אטינגר
http://www.bdidut.com/ee/etinger.htm

"טביעת הרגל האקולוגית" של הישראלים – בין הגדולות בעולם. ערוץ ירוק נושך, NRG
http://www.nrg.co.il/online/35/ART1/496/256.html

שאלון טביעת רגל אקולוגית, מרכז השל
http://www.heschel.org.il/heshelphp/quiz.php

Ecological Footprint Quiz
http://www.earthday.net/footprint/index.asp

טביעת הרגל האקולוגית של אומות
http://www.ecologicalfootprint.org/

Posted by גילי in כללי

תגובה אחת »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 21 מרץ, 2007 בשעה 16:00 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

תגובה אחת to “מילון ירוק: טביעת רגל אקולוגית”

  1. רוצים לדעת על שאלון טביעת רגל אקולוגית השל | תביעות says:

    [...] 21 מרס 2007 … טביעת רגל אקולוגית היא סך השטח המנוצל אל ידי אוכלוסיה כלשהי (או אדם בודד) לסיפוק המשאבים בהם היא משתמשת … שאלון טביעת רגל אקולוגית, מרכז השלמתוך גילי סופר – לא עָרוּךְ » Blog Archive » מילון ירוק: טביעת רגל אקולוגית להמשך קריאה [...]

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>