דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
9 מאי, 2011

התייעלות אנרגטית – החיסכון השווה מיליונים

טועה מי שחושב שלא כלכלי להיות ידידותי לסביבה. לאחרונה הוכיחה זאת ענקית התקשורת AT&T, שהציגה חיסכון שנתי של 44 מיליון דולר בעלויות האנרגיה שלה, באמצעות 4,200 פרויקטים לחיסכון אנרגיה שיישמה במתקניה.

בין היתר החליפה החברה את בקרי התאורה ואת נורות הליבון בנורות LED ביותר מ-1100 אתרים סלולריים; שדרוג הרשת והסרת מתגים ב-11 אתרי משרדים מרכזיים חסכה לחברה יותר מ-300 אלף קילוואט חשמל, ואילו תוכנה לניהול צריכת החשמל ב-169 אלף מחשבים אישיים הניבה חיסכון המוערך ב-614 אלף דולר.

בשנת 2008 הקימה החברה מדד "עוצמת אנרגייה" המודד את כמות האנרגיה הנדרשת להעברת המידע במונחים של קילוואט / טרה בייט של נתונים. החברה לא רק עמדה ביעד שקבעה לעצמה לשנת 2009 – הפחתה בת 15% במדד, אלא הגיעה להפחתה של 23.8% בצריכת האנרגיה לכל טרה בייט. יעדה של החברה לשנת 2010 היה ירדה של עוד 15% במדד זה.

ב-2009 יצא לדרך גם כרטיס הניקוד האנרגטי שמשמש לדירוג הביצועים האנרגטיים בכל אחד מ-500 מתקני החברה המובילים בצריכת האנרגיה. הכרטיס עוקב אחר הנתונים, מציב מטרות, ומעניק נקודות על ביצועי האנרגיה של מנהלי האתרים של החברה. אשתקד גם השיקה החברה תכנית הכשרה מקוונת לניהול אנרגיה למנהלי האתרים.

"כרטיס הניקוד, ותכנית ההכשרה היו גורמי מפתח שאפשרו ל-AT&T להגיע לחיסכון המשמעותי באנרגיה", מסר ג'ון שינטר, מנהל האנרגיה של הארגון. "סיפקנו לעובדים שלנו את כלי המעקב הנחוצים, האימון, והתמריצים, על מנת שיצליחו במאמץ הכביר שלהם להפחתת השימוש באנרגיה של החברה, ולהשגת החיסכון המשמעותי בהוצאות".

בשנת 2010, השתתפה AT&T בתוכנית "מגוייסי האקלים" של קרן ההגנה על הסביבה (Environmental Defense Fund Climate Corps program), יוזמה שהשיקה הקרן על מנת לסייע לחברות מובילות לקצץ בעלויות התפעול שלהן ולהפחית פליטות פחמן, באמצעות זיהוי הזדמנויות ליעילות אנרגטית בקנה מידה גדול.

"באמצעות התוכנית יכולנו לסייע ל-AT&T לזהות פוטנציאל חיסכון של 80% בחשמל לתאורה על פני שטח של יותר מ-100 מיליון רגל רבועים (כ-9 מיליון מטרים רבועים)", מסבירה בהודעה לעיתונות ויקטוריה מילס מהקרן, "הדבר מדגיש כי כל חברה יכולה לבצע התייעלות אנרגטית משכנעת גם מבחינה עסקית". ראוי לציין כי האחריות הסביבתית של AT&T אינה מתחילה ונגמרת בהתייעלות אנרגטית, וכי החברה, ה"מחויבת לשילוב פרטיקות של עסקים בני קיימא", היא חלק מקבוצה הולכת וגדלה של חברות הפועלות מתוך אחריות תאגידית לקהילה ולסביבה.

קישורים

הודעת AT&T לעיתונות
http://www.att.com/gen/press-room?pid=19259&cdvn=news&newsarticleid=31659&mapcode=regulatory

Environmental Defense Fund Climate Corps program

http://edfclimatecorps.org/

عين الكوورة

Missk Sky

Posted by גילי in כללי

אין תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום שני, 9 מאי, 2011 בשעה 10:43 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>