דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
16 מאי, 2007

על רוח וחומר, אנציקלופדיה מן העידן החדש

ספר כבד, "על רוח וחומר", תרתי משמע. משקלו בחומר עולה בקנה אחד עם הגדרתו כאנציקלופדיה. התוכן אנציקלופדי פחות, בעיקר מכיוון שהוא בנוי נדבכים. אפילו הכותבת, אילנה רוגל, ממליצה לקראו על פי הסדר. משקלו ברוח כבד כמו העידן החדש כולו.

זו מתיימרת להיות "אנציקלופדיה על תזונה ורוחניות בעידן החדש". הייתי אומר שמתאימה יותר ההגדרה "רוחניות העידן החדש", בהא הידיעה. העידן החדש, בינינו, היא דת. אמנם אחת שמתיימרת להיות דת-על המכילה בהגיון לבה את האחרות, אבל בכל זאת דת. מי שאינו מאמין בקיומן של ישויות קוסמיות ובאפשרות התקשור עמן, לא יוכל להפיק כאן יותר מדי, מי שכן – ימצא אוצר.

בספר מובאים מידע ארצי ומידע קוסמי, המובדלים בינהם היטב באמצעים חזותיים. היהודי שבי לא מסתדר עם "אנוכי אושר", חתימתו של אושר, דובר הקבוצה הקוסמית שדבריו מובאים לאורך כל הספר על רקע דמויי שמיים, ולצדם דברי ישויות אחרות (רקע סגול), מידע ארצי (תמונת שיבולים) ומידע פיזיולוגי (נטול רקע).

מלבד לקסיקון האנרגיות או הצ'אקרות – למי שלא ידע עד היום מה ההבדל בין אנרגיית הרפוי לאנרגיית ההיגיון, או צריך לברר לאיזה מזל הורוסקופי משוייכת הצ'אקרה השלישית – כל הפרק הראשון, הנקרא כאן 'פריצת הדרך', הוא מעיין מבוא לעידן החדש.

במנה העיקרית פירוט נרחב של כל מיני המזונות ומרכיביהם, התכונות החומריות והרוחניות שלהם, הסגולות, ומה הם מייצגים (לא באמת חשבתם שאין משמעות לכך שהכרובית מזכירה קצת מוח), וכן מידע (ארצי וקוסמי) על אודות מערכות הגוף והפתולוגיות שלהן.

את הספר יש לקרוא מתוך נכונות למצוא את המאפיינים לנו, מסבירה הכותבת. למזון כמו לאנרגיה יש תדר, והעניין הוא (אם לא עשיתי כאן סלט שלם) הוא להבין את התדר של הגוף והנשמה, ולהתאים להם את המזון המתאים.

למנה אחרונה יש שוב הרבה שיחות עם ישויות קוסמיות, מפתחות להבנת היקום והקיום מן התנ"ך בראיית העידן החדש, ועד אנטי אייג'ינג. וכן, אם שאלתם את עצמכם, מגבלות התפישה, הן שלא מאפשרות לנוירונים להתחדש.

מושקע הספר. להוריד את הכובע בפני אנשים כמו רוגל שמצליחים לסדר כזו כמות מידע מכל-כך הרבה דיסיפלינות שונות. הגרפיקה, מעוררת קנאה (ותיאבון). הרבה עבודה הושקעה בדבר הזה, וזה ניכר כמעט מכל עמוד. לשפוט את איכותם של הערכים ה'אנצילופדיים', אין לי שום כלים. מבחינתי, גם חצילים יכולים לייצג את אנרגיית ההגיון, ואם היה כתוב שהוויטמינים והאשלגן באפרסק תורמים במצבי בסיסיות יתר, ולחץ דם נמוך, לא הייתי עולה על כך שזה בעצם הפוך. העובדה שהכותבת היא נטורופתית וד"ר לתזונה, מניחה את הדעת.

ספר כבד על רוח וחומר. לא הייתי קורא אותו. מאידך אני יכול לחשוב על שניים שלושה אנשים שהיו מאוד מאוד שמחים לקבלו במתנה, ואפילו עושים בו שימוש של ממש.

Posted by גילי in כללי

2 תגובות »

פוסט זה פורסם ב- יום רביעי, 16 מאי, 2007 בשעה 14:38 בנושא: כללי. ניתן לראות תגובות של גולשים בעזרת רסס 2.0 תגובות. ניתן להגיב, או לעשות טרקבק מהאתר שלך.

2 תגובות to “על רוח וחומר, אנציקלופדיה מן העידן החדש”

 1. קרן says:

  באופן מצחיק ומוזר (סיפור ארוך) יש לי שני ספרים חדשים של "על רוח וחומר", עם הקדשה של אילנה רוגל. עדיין לא קראתי ממש את כל הספר, אבל בהחלט נראה מעניין. לכל המעוניין – אני מוכרת את הספר השני במחיר נמוך יותר מהמחיר בחנויות, בגלל ההקדשה.
  ניתן ליצור קשר דרל המייל keren.wolkomir@gmail.com

 2. איציק שדה says:

  ספר משובח, מאוד מומלץ למי שמתעניין בתזונה, ולא בהכרח ברוחניות.
  מה שטוב בספר זה שהוא יכול להתאים לכל אחד, כל אחד לוקח ממנו משהו אחד.
  ספר מושקע מאוד, צילומים מדהימים.
  רואים שהשקיעו המון בספר.
  מומלץ!!!!

השארת תגובה

XHTML: ניתן להשתמש בתגיות הבאות: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>