דלג לתוכן.

לא בלוג
ניווט:
30 מרץ 2008

ערד -הקדמת דיון מפתיעה בפוספטים

הדיון בעיריית ערד באשר לעמדתה בנושא מכרה הפוספטים הוקדם במפתיע. ועד הפעולה המקומי נגד המכרה חושש כי המטרה בהקדמת הדיון היא התחמקות של רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 1:44

אין תגובות »

25 מרץ 2008

יהב בעד הצינור

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, הודיע אתמול (ב') כי מבחינתו, בניית צינור עוקף הקישון שמיועד להוביל את שפכי מפעלי הקישון למי מפרץ חיפה – הכרחית. במכתב ששלח לעמותת צלול, יום לפני שזו משיקה קמפיין אגרסיבי נגדו, עונה יהב כי רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 1:44

אין תגובות »

13 מרץ 2008

תמונות מפלמחים

כמעט חודש ניצב בחוף פלמחים אוהל מחאה נגד בניית כפר נופש וטיילת על חוף הים. צילמתי.

IMG_5818IMG_5812IMG_5836
IMG_5867IMG_5871IMG_5868
IMG_5858IMG_5856IMG_5875

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 2:08

אין תגובות »

5 מרץ 2008

עוד שכונה על איריס הארגמן

"לא קבענו לראות אירוסים?". על הקו היה יובל ספיר, ד"ר, חוקר איריסים. קבענו להיפגש למחרת לראות את תוצאות השריפה שהיתה בשמורת תל-יצחק אשתקד. פריחה מרובה צפויה אחרי אש. "חוצמזה", הוסיף, "אני הולך לספור אירוסים עם אלי בן-ארי מאדם טבע ודין, באיזה שטח בנתניה שכבר אישרו בו בניית רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 8:59

אין תגובות »

4 מרץ 2008

שדה הבור

בימים אלה נמצא איריס הארגמן בשיא פריחתו באיזור החוף. בכמה וכמה מקומות בין חדרה לאשדוד נותרו ריכוזי פריחה של הפרח המאויים. אחד הידועים שבהם הוא 'שמורת אירוס הארגמן' בנתניה. בעונה זו, בעיקר בסופי השבוע, זוכה השמורה למספר רב של מבקרים. לעתים נדמה כי בין מכונית הגלידות, "הגזלן", לבין המוני המבקרים, לא ממש מצליחים להינות מהפריחה. מי שמעוניין להחליף את אווירת ההפנינג בביקור שקט אצל הפרחים היחודיים, יכול למצוא ריכוז פריחה גדול בשדה הבור, כמה מאות מטרים מזרחית לשמורה. הזדמנות אולי אחרונה: במקום בו עתידה לקום עוד שכונה חדשה לנתניה, שכונת האגם.

חונים בחנייה של פארק האגם, פארק שהולך ומוקם (על פרחי הבר) סמוך לשלולית דורה. במקום יש גם גן הרפתקאות שאפשר לבלות בו. וצועדים על השבילים החצי סלולים מזרחה אל מעבר לשלולית. כאן המקום להזכיר כי טוב עושה היתה עושה הקרן הקיימת לו לא הייתה דורסת איריסים במסגרת עבודות בניית הפארק שהיא מבצעת. עוברים את הגדר שמחלקת את עתיד השטח לפארק ולשכונה, ממשיכים ישר, בין מרבדי פריחה צהובים וסגולים עד לשלט "שדה הבור" המכריז כי זוהי חלקת מחקר ללמידה חוץ כיתתית לילדי נתניה, ומבקש: "נא להימנע מפגיעה בשדה". במנהל מקרקעי ישראל ובמנהל התכנון כנראה לא קראו את זה. מלבד קצת פסולת בניין, וחלקה אחת שנראית כאילו בוצעה בה גניבת חול, המקום בלתי פגוע. האיריסים, ומינים אחרים, משולטים בחלקם ומוקפים בסימונים – מלאכתם של תושבי האיזור שמנסים (בעזרת אדם טבע ודין), לשמור על פרחי הבר.

אפשרות נוספת היא לפנות מזרחה ברחוב שלום עליכם (מול שמורת האיריסים), להמשיך עד פינת רחוב חבצלת, ומשם להיכנס (צפונה), אל השטח הפורח.

IMG_5658 IMG_5662IMG_5645IMG_5628IMG_5665

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 11:52

3 תגובות »

פעילה: לימור אלוף

IMG_5942

מי

לימור אלוף, 47, חיה עם בן זוגה ושלושת ילדיהם

מה

יועצת ל רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 8:52

אין תגובות »

טיול בנחל קינה

…וַיִּהְיוּ הֶעָרִים מִקְצֵה לְמַטֵּה בְנֵי-יְהוּדָה אֶל-גְּבוּל אֱדוֹם בַּנֶּגְבָּה קַבְצְאֵל וְעֵדֶר וְיָגוּר: וְקִינָה וְדִימוֹנָה וְעַדְעָדָה…

התעוררנו בבוקר בפחון של מוסא. עוגיות, תה, קפה, ויאללה רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 8:45

אין תגובות »

גבעת הכלניות

"גבעת הכלניות", יש משהו מאוד תמים בביטוי, וגם ילדות אבודה. הוא מזכיר ימים בהם לא היה ייחוד של ממש לגבעות בהן פרחו פרחי הבר באין מפריע, כמעט לכל עיר וכפר הייתה גבעת הכלניות משלהם, ובעצם רגע, רגע, יש עוד »

נכתב על ידי גילי בתור כללי ב- 8:45

תגובה אחת »